Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vrba měl pohovor s Limberským, vyřadit z reprezentace ho nehodlá

Sport

  11:57aktualizováno  12:10
PRAHA - Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba mluvil s obráncem Davidem Limberským o jeho nehodě v opilosti z minulého týdne. Vysvětlili si určitá pravidla a kouč, jenž v minulosti vedl Limberského i v Plzni, chystá jisté kroky, které však neupřesnil. Naznačil, že vyřadit jednatřicetiletého levého beka z národního týmu nehodlá.

David Limberský z Plzně. foto: ČTK

„Byl jsem informován od začátku, co se stalo, možná dřív než tisk. David mi dokonce sám volal po té události, komunikovali jsme spolu, vysvětloval mi určité věci,“ řekl Vrba na youtube kanálu reprezentace, kde živě odpovídal na otázky fanoušků.

„Komunikoval jsem i s klubem. Chtěl jsem mít ucelené informace, protože spousta informací v tisku nebyla úplně přesná a některé byly až zavádějící,“ doplnil kouč.

‚Točení volantu není přečinem.‘ Disciplinárka Limberského řešit nebude

Z jeho slov vyplývá, že Limberského z týmu nevyřadí. „Samozřejmě nebudu říkat, že mám radost z toho, že se David nějakým způsobem provinil. Bude na to asi civilní soud, který bude rozhodovat o tom, jaký trest dostane. Dostal trest i v klubu a ne malý,“ uvedl Vrba.

„Vysvětlili jsme si s Davidem určitá pravidla, která chci, aby hráči dodržovali. Určitě to nechceme smáznout, určitě se k tomu nějak postavíme. Máme na to svůj názor a veřejnost včas nějaké další kroky pochopí. Je to interní věc a nezlobte se na mě, vzhledem k tomu, co se děje v médiích, víc informací dávat nebudu,“ dodal Vrba.

Limberský před týdnem v Praze na Smíchově v opilosti naboural svůj luxusní vůz a po nehodě se snažil utéct.

Plzeňský klub mu minulý pátek odebral kapitánskou pásku, udělil nejvyšší pokutu v historii Viktorie a naznačil, že hráč v případě dalšího prohřešku může být vyřazen z kádru.

Mentálně postižený se dostal do repre, obul se do Limberského paralympionik Ježek

Limberský incidentu litoval, ale omluvu si pokazil v neděli v Příbrami kontroverzní oslavou prvního ze svých dvou gólů. Reprezentační zadák poté, co otevřel skóre, napodoboval točení volantem.

Mediálnímu tlaku kolem Limberského nechce podléhat ani manažer reprezentace Dušan Fitzel.

„Všichni jsme lidé. Jenom řeknu, hoďte kamenem ten, který neměl žádný problém podobného rázu. Jedno, co mi vadí - David uznal chybu, ale udělal to další gesto, které bylo až dětinské. Ale na druhou stranu všichni jsme to pochopili, že takhle se reprezentant chovat nesmí,“ uvedl Fitzel.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat