Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Vrba: S takovou to nebudeme mít na EURO jednoduché. Dopředu nám to prostě nešlo

Sport

  23:30
PRAHA - Opět se potvrdilo, že to české reprezentaci v přípravných zápasech pod Pavlem Vrbou nejde. Kouč nároďáku to zdůvodnil tím, že i když v zápasech chce vyhrávat, víc mu jde o to, aby si vyzkoušel nové hráče. Přesto přiznal, že ho výkon týmu vzhledem k blížícímu EURO zklamal.

Pavel Vrba foto: ČTK

Češi nestačili na Skoty, sudí navíc odpustil domácím penaltu

„Z naší strany to byly dva rozdílné poločasy. I když jsme v tom prvním měli několik velkých šancí, nedokázali jsme je proměnit. Naopak soupeř nás potrestal z jediného brejku. Navíc měli štěstí, protože to šlo gólmanovi mezi nohy,“ řekl novinářům po zápase Pavel Vrba

Trenére, co vám ukázal tento zápas vzhledem k EURO?
Ukázalo se, že na EURO to nebudeme mít vůbec jednoduché. Pokud se nevidíte čtyři měsíce a v týmu není sedm hráčů, začínáte odznova. Na druhou stranu máme před sebou ještě dva měsíce, v níchž můžeme zapracovat hráče, kteří dnes chyběli, a hlavně na soustředění můžeme popracovat na kombinaci.

Ikechi Anya ze Skotska se raduje z gólu v přípravném fotbalovém utkání ČR -...
Robert Snodgrass ze Skotska a Josef Šural z Česka (vpravo) v přípravném...

Proč jste nedokázali Skoty ve druhé půli zatlačit?
Nebyli jsme úspěšní v osobních soubojích, Skotové nás v tom přehráli. Chtěli jsme být přímočařejší, bohužel se ukázalo, že ve zjednodušení hry cesta nebyla. Skotové hráli dozadu bez chyby a my jsme je ve druhé půli nedokázali kvůli špatným přihrávkám vůbec ohrozit.

Gordon Strachan, trenér Skotů

Češi hráli v prvním poločase výborně, přehrávali nás, ve druhém poločase to ale byl úplně jiný zápas. Hráči na mě udělali skvělí dojem, jak hráli. Jsem hrdý, že jsme tu vyhráli s tak mladým týmem.

Velmi dobře zachytal brankář McGregor, ale já byl šťastnější, kdyby neměl tolik práce, kolik měl.

Byl tedy problém v tom, že jste třeba jako proti Lotyšsku nebo Kazachstána nedokázali hrát proti zavřené obraně?
Je to tak. Hraje se nám dobře proti týmům, které tolik nehrají, jsme spíš brejkový tým. Provevuje se jasně, že útoční hráči nepředvedli takoví výkon, na jaký jsem od nich zvyklí. Řekl bych, že za to může trochu nerozehranost.

Takže čekáte až se vám vrátí zkušení hráči?
Je to tak, na Euru budeme potřebovat větší kvalitu dopředu. Na druhou stranu na EURO budeme hrát do otevřených obran, budeme to my, kdo bude bránit a hrát na brejky.

Je někdo, kdo vás vyloženě potěšil nebo naopak zklamal?
Přípravné utkání jsou od toho, aby se zkoušeli hráči. Ale lhal bych, kdybych řekl, že přípravné zápasy nechceme vyhrát. Potěšil mě výkon Frýdka, kterého jsem střídal jen kvůli tomu, abychom něco změnili. Zklamalo mě naopak, že jsme nedokázali hru dobře roztáhnul do šířky.

Jak byste zhodnotil souhru stoperů Sivoka s Kadlecem?
Projevilo se, že souhra stoperů nebyla ideální, přece jen spolu hráli po roce. Celkově jsme spolu hráli po čtyřech měsících, což bylo poznat především na rozehrávce.

Dnes se v útoku příliš nedařilo Tomáši Necidovi. Uvažujete tedy, že na zápas se Švédy donominujete na hrot Milana Škodu?
To, že hrál Necid špatně, to tvrdíte vy. Odvedl hodně dobré práce. A co se týče Škody, to, jestli ho vezmeme do Švédska, nebo ne, se rozhodnu až zítra.

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...