Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Pokuta a hostina pro spoluhráče. Vyloučenému Procházkovi se derby prodraží

Sport

  6:00
PLZEŇ - Kapitánovi plzeňských fotbalistů Václavu Procházkovi se nedělní výhra 2:1 nad Spartou ve šlágru 12. ligového kola asi hodně prodraží. Nejenže ho zřejmě čeká pokuta od vedení klubu za zbytečné vyloučení, zároveň bude muset připravit spoluhráčům pohoštění za to, že i v deseti dovedli zápas k důležitému triumfu nad hlavním rivalem v boji o titul.

Záložník Sparty Marek Matějovský (vlevo) a plzeňský obránce Václav Procházka. foto: ČTK

„Po zápase jsem klukům poděkoval a slíbil jsem jim odměnu. Zvládli to opravdu fantasticky,“ řekl novinářům po utkání Procházka, který ve 41. minutě neudržel nervy po faulu Marka Matějovského, agresivně k němu přiběhl a vrazil do něj, za což mu sudí Radek Příhoda dal červenou kartu.

„Po odpískání jsem dostal skluz na kotník, to se mi hodně nelíbilo. Chtěl jsem si to s ním vyříkat, srazili jsme se hrudí, nebyla tam žádná hlavička nebo podobně. Marek spadl a já dostal červenou. Nečekal jsem to, ale sudí to tak posoudil. Byla to moje špatná reakce a dostal jsem trest,“ popisoval Procházka.

Plzeňský záložník Milan Petržela (vlevo) se raduje ze svého gólu do sítě Sparty.
Plzeňský útočník Michal Ďuriš (vlevo) a obránce Sparty Mario Holek.

Paradoxně chvíli předtím sám upozorňoval spoluhráče, aby se nenechali od hostů vyprovokovat. „Byl jsem od rozhodčího upozorňován, ať jsme v pohodě, tak jsem se předtím snažil kluky zklidnit. Ale chvíli na to se stalo tohle, úmyslně mi Matějovský zajel do nohy a nechal jsem se vyhecovat. Proto jsem takhle reagoval, ale měl jsem se udržet,“ připustil jednatřicetiletý stoper.

Už o poločase to od spoluhráčů pořádně schytal. Zejména od záložníka Daniela Koláře, který musel kvůli tomu přepustit místo na hřišti stoperovi Janu Baránkovi. Své si k tomu řekl i trenér Karel Krejčí.

Nedala penaltu, půl utkání hrála o deseti. Přesto Plzeň v derby porazila Spartu

„Hráč Vencova kalibru si tohle v takovém utkání nemůže dovolit. Pochopil bych nějaký taktický faul, ale tohle ne. Důrazně jsem mu to vysvětlil. Dostane asi i nějakou pokutu. Má jediné štěstí v tom, že mu mužstvo pomohlo a vyhrálo se,“ reagoval Krejčí.

Zkušený obránce sledoval druhou půli v kabině v televizi a sám byl překvapený z toho, že spoluhráči i v deseti vedoucí tým ligy přehrávají. „Samozřejmě jsem čekal, že Sparta bude mít tlak a bude to o tom, jestli to kluci přežijí. Ale bylo to úplně jinak. Kluci hráli výborně a zaslouženě vyhráli. Byli fantastičtí a hodně jsem jim děkoval,“ dodal Procházka.

Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...