Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Využili jsme krizi soupeře, radoval se střelec Zápotočný

Sport

  23:11
PRAHA - Patří mezi náhradníky a jen díky zranění Vlastimila Vidličky se dostal do základní sestavy. A přece se stal fotbalista Tomáš Zápotočný (32) jedním z hrdinů vítězství nad Athletikem Bilbao. „Přitom nám spousta lidí před zápasem nevěřila,“ říká střelec úvodního gólu.

Tomáš Zápotočný oslavuje branku foto: Reuters

Jste rád, že se právě vám povedlo potvrdit úvodní tlak Sparty vedoucím gólem?
Pro mě to je důležitý gól. Bilbao řadím mezi opravdu slavné týmy, i když mají problémy. Sám jsem byl ale překvapený, že střela skončila v brance. Byla to chyba brankáře. Před zápasem pršelo, balon byl mokrý a vyklouznul mu z rukavic.

Bylo na hřišti poznat, že soupeř nezažívá zrovna šťastné období?
Věděli jsme, že se trápí. A je dobře, že jsme jejich krizi využili a utnuli tím vlastní trápení. Je to krásná odpověď na naše špatné výsledky. Tímhle zápasem jsme to odčinili. Teď je ale třeba nabádat mladší kluky, aby už mysleli na těžký pondělní zápas s Ostravou. Proti Baníku musíme vítězství potvrdit.

ČTĚTE TAKÉ

Jaké to je, být součástí Sparty, která po dvacetiletém čekání porazila španělský tým?
Jsem rád, že Sparta ukázala, že je pořád velkoklub. Já jsem z toho ale neměl dopředu obavy. Věděl jsem, že se umíme ukázat proti tak velkému soupeři. Jen je škoda, že se takhle nesoustředíme třeba i na Příbram.

V lize máte za sebou tři porážky v řadě. Může vám vítězství nad finalistou Evropské ligy hodně posílit sebevědomí?
Věříme, že to tak bude. Dosud to bylo takový nemastný a neslaný. Po prohraném derby se Slavií jsme proto dlouho seděli v zasedačce a všechno si rozumně vyříkali.

Čím to, že se vám proti slavnému baskickému klubu hrálo lépe než proti českým soupeřům?
Evropské zápasy jsou úplně jiné. Jsou to nádherná utkání, ve kterých chce soupeř hrát fotbal. Ale v lize je to jiné – tým tam proti vám nechce hrát nebo vyčkává. Nás třeba mrzí, že derby nemělo takové tempo jako souboj proti Bilbau, který se musel divákům líbit.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil
Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil

Proč je nutné v létě dvojnásob pečovat o pokožku? Protože právě v létě je vystavena mnoha negativním vlivům. Zapojte se proto do soutěže o 6...

Mohlo by vás zajímat