3. listopadu 2009 20:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vztah s koučem Jarolímem? Ne, vadí, že jsem žena, tvrdí agentka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Hana Nováková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hana Nováková. | foto: ČTK

PRAHA Podobně si často stěžuje Dagmar Damková. Stejně jako známá sudí vidí i hráčská agentka Hana Nováková za nepodloženými spekulacemi ohledně jejího vztahu s koučem fotbalové Slavie Jarolímem zášť vůči ženám v ryze mužském prostředí.

Atmosféra kolem Slavie houstne. Po slabých výsledcích v lize i evropských pohárech se objevila informace pocházející ze zákulisních zdrojů, že kouč Karel Jarolím upřednostňuje hráče, které zastupuje Hana Nováková. V úterním vydání ji zveřejnil deník Sport.

S jedinou ženou mezi hráčskými agenty v Česku údajně Jarolím navázal bližší než pracovní vztah. Nováková to odmítá. "Do mého soukromí nikomu nic není. Je to spekulace, která není absolutně podložená," řekla LN Nováková.

S podobnými útoky se nesetkala poprvé. Už před čtyřmi lety se v deníku Aha objevila podobná informace. Akorát s tím rozdílem, že místo Slavie měla Nováková tehdy zasahovat do dění ve Slovácku. "Tam také stačilo, když začali hrát dva mí hráči. Podobné informace vycházejí z rozšířeného názoru, že ženská nemá v Česku u fotbalu co dělat. Šlo to ze strany jedné agentury, teď je to asi stejný případ. Ale je to pouze moje domněnka," tvrdí agentka, která potřebnou licenci pro práci agentky získala na podzim 2004.

Ve slávistickém kádru má momentálně tři fotbalisty. Mladý brankář Jan Hanuš je odchovancem červenobílého klubu a mezi tyčemi na začátku sezony dostal přednost před chybujícím Vaniakem a v pohárech distancovaným Romanovsem. "Když poprvé nastoupil, dozvěděla jsem se to z internetu. Slavii pomohl, když to bylo potřeba. Nepočítala jsem, že zůstane jedničkou," říká Nováková. Tak se i stalo – Hanuš opět spadl zpátky na pozici týmové trojky.

Vomáčka nesouvisí s Brabcem
Obránce Benjamin Vomáčka se zase objevil na místě v létě nečekaně propuštěného kapitána Ericha Brabce. Ani v tom nevidí Nováková žádnou souvislost. "Vomáčka byl podepsaný v předstihu na jaře spíš jako alternativa za Marka Suchého, u kterého se počítalo, že může z klubu odejít," komentuje situaci mezi slávistickými stopery.

A jak vypadal příchod srbského záložníka Dušana Vasiljeviče? "Tři týdny byl na testech, a až potom se mi vedení klubu ozvalo, že o něj mají zájem. Nebyl to žádný bezejmenný hráč, který spadl z nebe," hájí hráče, který má zkušenosti z bundesligy. Ani jeho dosavadní působení nepovažuje Nováková za propadák, ačkoliv na sebe v lize výrazněji neupozornil. "Nejvíc se mu povedly zápasy v domácím poháru. Třeba právě díky němu se Slavie dostane do pohárové Evropy v příští sezoně."

Dohady kolem svojí osoby bere Nováková jako daň za to, že se na trhu fotbalových agentů umí prosadit. "Vůči sobě to neberu nijak tragicky. Spíš to uškodí mým hráčům, pro které to je špatná reklama."

  • 2Diskuse