Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wilfried bude Spartě chybět. Kerič ho nenahradí, tvrdí Vízek

Sport

  18:45
PRAHA - Přestup Bonyho Wilfrieda ze Sparty do nizozemského Arnhemu je téměř hotový. Zbývají vyřešit formality. Sparta ale podle fotbalového internacionála Ladislava Vízka pozná jeho absenci na jaře, kdy bude bojovat o titul. "Když se Spartě nedařilo, mohla se spolehnout na Wilfrieda, kdežto Kerič takové předpoklady nemá," říká k rošádě útočníků ve Spartě Vízek.

Bony Wilfried, který na rameni nese Tomáše Řepku , byl reprezentování Česka blízko. foto: Reuters

Wilfried je na odchodu ze Sparty do nizozemského Arnhemu. Je to vhodná doba?
Pro Bonyho je to dobře, ale pro Spartu ne, protože ji bude scházet v boji o titul. Sparta hrála všechno přes něj, vyhrál spoustu soubojů, má formu a odchází ve svém nejlepším období. V době, kdy se sehráli s Kweukem, může mít přestup Wilfrieda negativní dopad i na Kweukeho.

Arnhem je v nizozemské lize patnáctý a dva body od sestupového pásma. Je to v kariéře Wilfrieda posun?
Bohužel, to není. Místo boje o titul bude hrát o záchranu. Smlouvu ale bude mít výbornou, což přijme s povděkem. I když je to menší klub, pořád je to Nizozemsko. Na očích bude daleko víc. Wilfried na to má, aby Arnhemu pomohl do vyšších pater, v jeho letech má všechno před sebou. 

Bony Wilfried (vlevo) a Léonard Kweuke.

Je Kerič adekvátní náhrada za Wilfrieda?
Co si budeme povídat, Wilfried byl tahoun Sparty a takového útočníka Kerič nenahradí. Wilfried má výborné fyzické parametry, ty Kerič vůbec nemá. Když se Spartě nedařilo, mohla se spolehnout na Wilfrieda, kdežto Kerič takové předpoklady nemá. Když nakopnou balon na Keriče, můžou ho mít také brzy zpátky.

Když tito dva hráči jsou typově úplně jiní, bude muset Sparta pozměnit herní systém?
Moc měnit toho nebude. Bude muset hrát víc kombinačně. Ale ještě má Kweukeho, který je Wilfriedovi podobný. Sparta ale bude pořád hrát fotbal takový, jaký umí. Nakopávat bude pořád...

Anketa

Je Kerič adekvátní náhrada za Wilfrieda?

Ano. 24
Ne. 327
To ukáže až čas. 129

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat