4. července 2008 8:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Z přestupu Svěrkoše do Ruska sešlo

Svěrkoš na Euru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svěrkoš na Euru. | foto: AFP

OSTRAVA Ačkoli se zdálo, že přestup ostravského fotbalového útočníka Václava Svěrkoše do Saturnu Moskevská oblast je otázkou jen několika hodin, transfer se nakonec neuskuteční. Čtyřiadvacetiletý reprezentant sice odletěl do ruské metropole a čekalo se, že se Saturnem podepíše kontrakt, kluby se však nedohodly.

" Kluby se na přestupu hráče nedohodly. Václav Svěrkoš se tedy vrací domů a v pátek se zapojí do přípravy," řekl mluvčí Baníku Igor Bruzl.

Předběžná podoba dohody mezi letošním králem ligových střelců a Saturnem existovala už od minulého týdne, kdy fotbalista jednal s vedením moskevského klubu na soustředění celku v Salcburku.

Saturn byl dlouhodobě nejvážnějším zájemcem o Svěrkošovy služby. Obě strany byly v kontaktu už před mistrovstvím Evropy, po němž se k uchazečům přiřadily ještě Besiktas Istanbul a FK Moskva. V minulosti už Svěrkoš působil ve třech zahraničních klubech, Mönchengladbachu, Herthě Berlín a Austrii Vídeň.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.