18. září 2008 10:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Za góly Necida lze tušit stín kremelských věží

Necid právě podruhé překonal jabloneckého brankáře Špita. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necid právě podruhé překonal jabloneckého brankáře Špita. | foto: ČTK

PRAHA Dobrá práce! Sešívaní s přehledem získali tři body proti Jablonci. Pravda, za nulu na svém kontě by měli spoluhráči poděkovat zejména Vaniakovi, ale od toho tam ostatně brankář bývá.

Výsledek mohl být i jednoznačnější ve prospěch naší milované Slavie. Stačilo, kdyby hráči v červenobílém nepojali druhý poločas tak rekreačně, nebo kdyby se rozhodčí mylně nedomníval, že ofsajd je, když se útočník pohybuje podezřele rychle směrem k brance!

Chválit Tomáše Necida by bylo jen příslovečným nošením sov na stadion Panathinaikosu. Přesto se na ty čtyři parádní trefy, bez ohledu na to, kolik se jich uráčil sudí uznat, nekoukalo vesele. Někde za východní tribunou byl totiž už tušit zlověstný stín kremelských věží.

Chtít hrát pravidelně Ligu mistrů a přitom ihned prodat každého nadprůměrného hráče za první nabídku, která se blíží částce za jeden postup do této soutěže, to vyžaduje opravdové srdce. Srdce hokynáře! V Česku to bohužel neplatí jen o majiteli Slavie - ať už jím je kdokoli.

Nerozčilujme se však nadarmo, jistě je tu prostor i k radostnějším úvahám. Spartě sice nutno čestně uznat, že proti Brnu uhrála, co potřebovala, ale v následujících dvou kolech může být snadno všechno jinak. Rudochy čekají Teplice a Liberec. Stačí málo a po následném vítězství v derby jdeme do čela!

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.