Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řepkovi dal soud kvůli erotickým inzerátům šest měsíců natvrdo, jeho přítelkyni Kristelové pokutu

Sport

  11:48
Brno - Bývalý fotbalový obránce Tomáš Řepka má jít z rozhodnutí soudu za mříže. Za vytvoření falešných erotických inzerátů, které měly poškodit jeho bývalou manželku Vlaďku Erbovou, byla odsouzena čtyřiačtyřicetiletá ikona Sparty k šesti měsícům vězení. Jeho přítelkyně Kateřina Kristelová dostala pokutu padesát tisíc korun. Bývalý fotbalista se s Kristelovou proti verdiktu Okresního soudu v Brně odvolali, informoval server iDnes.cz

Modelka Vlaďka Erbová a její manžel Tomáš Řepka na křtu kalendáře nadace Rakovina věc veřejná (na snímku z 8. prosince 2011). Někdejší fotbalový reprezentant Řepka byl 23. srpna 2018 odsouzen k půlročnímu vězení za internetové útoky na svou bývalou manželku Erbovou. Inzeráty, kterými jejím jménem nabízel sexuální služby, podle Městského soudu v Brně porušil cizí práva. Za jeden ze zveřejněných inzerátů byla potrestána i Řepkova současná partnerka Kateřina Kristelová, která dostala pokutu 50.000 korun. Oba se podle serverů iDNES.cz a Blesk.cz proti trestům odvolali. foto: ČTK

Soud podle serveru iDnes.cz vyhodnotil, že je Tomáš Řepka vinný ve všech třech případech zveřejňování inzerátů a porušil tak cizí práva. 

Rozhodnutí soudu podpořil i fakt, že Řepkovi byla v minulosti uložena podmínka za řízení v opilosti a 180 hodin veřejně prospěšných prací a neplacení výživného na syna, kvůli kterému byl bývalému reprezentantovi odebrán řidičský průkaz. „28,5 hodin prací má už vykonáno. Naposledy 12.8. pak odjel s paní Kristelovou na dovolenou...“ zhodnotila soudkyně. 

Odsouzena byla i Řepkova nynější přítelkyně Kateřina Kristelová. Ta byla ovšem obviněna z účasti pouze na jednom inzerátu, zatímco ve zbývajících dvou byla osvobozena, jelikož s dalšími inzeráty neměla nic společného. Kristelová musí zaplatit pokutu 50 tisíc korun, pokud ji nezaplatí, čekají ji čtyři měsíce vězení. Hlavním iniciátorem měl být podle soudkyně Řepka.

„Je mi to líto, byla to klukovina. Omlouvám se paní Erbové. Ale kdybych se nejmenoval Řepka, tak tady nestojíme,“ řekl u soudu Řepka.  

Modelka Vlaďka Erbová a její manžel Tomáš Řepka na křtu kalendáře nadace...
Tomáš Řepka v dresu Sparty

  U soudu mluvila i poškozená Řepkova exmanželka Vlaďka Erbová. Ta popisovala, jak našla v mobilu telefonáty a SMS zprávy od mužů, kteří jí volali s oplzlými návrhy kvůli inzerátům, jež nabízejí erotické služby.

„Mělo to několik fází. Můžete to brát jako vtip, ale když vám přijde dítě s mobilem a ukazuje vám fotky penisu,... Nemohla jsem chodit do práce, pak jsem se vrátila do práce. První fáze je, že si říkáte, kdo vám tak chce ublížit. Nejste si vědoma, že někdo něco takového udělal. Druhá fáze je, že dostanete adresy,“ komentovala podle serveru Blesk.cz Vlaďka Erbová, která v kauze vystupovala jako poškozená strana.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!