9. dubna 2014 7:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zakuklenec s puškou prý hrával za Arsenal. Teď kritizuje Západ

Islamisté, kteří plánují teroristické útoky proti západním zemím, jsou na cestě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Islamisté, kteří plánují teroristické útoky proti západním zemím, jsou na cestě... | foto: Youtube.com

PRAHA Sedí na břehu jezera s puškou AK-47, přes obličej má kuklu a výrazně gestikuluje. Muž, jenž přijal jméno Abu Issa Al-Andalusi, údajně v minulosti hrál fotbal za slavný Arsenal. Ovšem nyní válčí v Sýrii. V kontroverzním videu také naléhá na muslimy a vysmívá se západním zemím.

"Západ je plný špinavců a zvířat. Alláh říká, že jsou to ti nejhorší lidé. Musíme od nich chránit naše děti, to je velmi důležité," říká na kameru.

"Pokud máte rodinu nebo děti v těchto zemích, tak nad nimi ztrácíte kontrolu. A třeba je musíte dát do školy pro nevěřící. Kdo je bude učit? Možná gay, pedofil nebo drogový dealer," praví. 

"Ať se k nám přidají i ti, kteří nemohou válčit. Ti nám totiž můžou pomoci například v lékařství nebo nás zabezpečit z hlediska financí. Všichni jsou vítání," míní muž. Hovoří anglicky, avšak se silným přízvukem.

Video zveřejnil ruský web FiSyria.com. Ten dokonce tvrdí, že válečník vyrůstal s hvězdným portugalským fotbalistou Cristianem Ronaldem a zahrál si i za anglický Arsenal.

Tiskový mluvčí anglického klubu ale tuto skutečnost popírá. "Člověk, který se nachází ve videu, není žádným způsobem spjatý s našim týmem. K dispozici nemáme informace o tom, že by působil v Arsenalu. A to na jakékoliv úrovni," řekl pro mirror.co.uk.

lsoLukáš Šonský