Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Zápas Ostrava - Spartak jen na občanku

Sport

  19:14
OSTRAVA - Prodej vstupenek na zápas prvního kola Poháru UEFA mezi fotbalisty Baníku Ostrava a Spartaku Moskva budou provázet přísná bezpečnostní opatření. Lístek na domácí utkání slezského klubu bude k dostání pouze po předložení průkazu totožnosti, kterým se jednotliví návštěvníci musí prokázat i při vstupu na stadion.

Fanoušci Baníku. foto: ČTK

Vedení Baníku sáhlo k tomuto opatření z obav, aby se příznivci ruského celku nedostali mimo vyhrazený sektor a nedošlo tak k případným konfliktům v hledišti. "Je to v zájmu bezpečnosti všech diváků na stadionu. Stejný systém se velmi osvědčil během mistrovství světa před dvěma lety v Německu," řekl manažer klubu pro vnější vztahy Igor Bruzl.

Ruská strana zatím požádala o čtyři stovky lístků, byť hostující sektor na Bazalech má dvojnásobnou kapacitu. "Všechny vstupenky pro své fanoušky si Spartak rozděluje sám přes klub. Možná ještě požadavek zvýší, ale zatím si řekl o 400 lístků. My využijeme českého práva pána domu, kdy klub není povinen prodat lístky ruským občanům mimo vyhrazený sektor," uvedl Bruzl.

Pro domácí diváky začíná předprodej ve čtvrtek, ceny vstupenek se podle místa pohybují od 100 do 490 korun. První zápas by se na Bazalech zřejmě měl hrát ve čtvrtek 18. září od 18:45 hodin.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...