Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zápas v Bilbau pronásledovaly střety fanoušků, jeden policista podlehl zraněním

Sport

  7:18
Bilbao - Čtvrteční zápas Evropské ligy mezi fotbalisty Athleticu Bilbao a Spartaku Moskva měl smutnou dohru. Podle informací španělských médií zemřel jeden policista na následky infarktu, kdy nepomohl ani převoz do nemocnice.Policista utrpěl infarkt při snaze pacifikovat ruské chuligány.

Fanoušci na fotbale - ilustrační foto. foto:  Michal Šula, MAFRA

Již před zápasem docházelo ke střetům obou táborů, větší agresivitou se však projevovali hlavně chuligáni Spartaku Moskva. Při těchto výtržnostech bylo zadrženo pět fanoušků.

Již cestou na toto utkání byl identifikován jeden z příznivců Spartaku, který byl obviněn z vraždy fotbalového fanouška z evropského šampionátu ve Francii, který se konal před dvěmi lety. Toho čeká 10-15 let vězení.

Na následky infarktu při potyčkách s ruskými fanoušky zemřel španělský policista, který nezvládnul převoz do nemocnice. Skupinka zhruba 60 ruských chuligánů měla podle španělských médií zaútočit na skupinu antifašistů.

Po výtržnostech na EURU ve Francii jsou to tak další projevy ruských chuligánu. Ti už před nadcházejícím světovým šampionátem v Rusku vyhrožují ostatním táborům násilnostmi. Ruské úřady připravují mimořádně bezpečnostní opatření.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!