Zatracovaný Raúl zavelel k obratu

22:57
STUTTGART - Fotbalisté Španělska se stali dalším jistým osmifinalistou mistrovství světa. V dnešním zápase sice dlouho prohrávali s Tuniskem 0:1, ale v závěru třemi brankami skóre otočili.

Radost střelce Raúla. foto: AFP

Velký podíl na vítězství Španělů má trenér Aragones, který v poločase provedl dvoje střídání. Nejprve se prosadil už skoro odepisovaný útočník Raúl - který chladnokrevně v 71. minutě vyrovnal. Další náhradník Fabregas pak našel přesným pasem rozběhnutého Torrese, který využil špatné vyběhnutí tuniského gólmana Boumnijela. Stejný hráč pak z penalty pečetil španělské vítězství na 3:1.

Španělsko - Tunisko 3:1 (0:1)
Branky: 76. a 90.+1 z pen. Torres, 71. Raúl - 8. Mnárí. Rozhodčí:  Simon - Tavares, Corona (všichni Braz.). ŽK: Puyol, Fábregas - Ajarí, Trábilsí, Džajdí, Džmamdíja, Džazirí, Mnárí. Diváci: 52.000.
Španělsko: Casillas - Sergio Ramos, Puyol, Pablo, Pernía - Senna (46. Raúl), Xabi Alonso, Xavi - Luis García (46. Fábregas), Torres, Villa (56. Joaquín). Trenér: Aragonés.
Tunisko: Búmnidžíl - Trábilsí, Džajdí, Hadžuí, Ajarí (57. Džahíja) - Namúší, Mnárí, Naftí, Šidlí (80. Džmamdíja), Búazizí (57. Ghuzbaní) - Džazirí. Trenér: Lemerre.