20. září 2010 21:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Závěr? To už byl bonbonek, řekl Sionko po vítězném derby se Slavií

Slavia - Sparta (Sionko centruje). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Sparta (Sionko centruje). | foto: ČTK

PRAHA Na krásu se v derby nehrálo. Vydřená výhra nad Slavií ale fotbalisty Sparty potěšila. "Vítěznou sérii potřebujeme udržet co nejdelší," tvrdil záložník Libor Sionko (33).

Věřil jste, že vypjatý zápas pro vás dopadne příznivě?
V posledních derby, které pamatuju, fotbal docela pokulhává. Dnes to bylo podobné. hodně záleželo na bojovnosti a nasazení. Rvali jsme se do poslední minuty a dostali odměnu. Zkomplikoval nám to první gól Slavie, trochu nás srazil. Potom nás Vencovo vyrovnání dostalo zpátky do hry a závěr - to už byl bonbonek.

DÁLE ČTĚTE

V porovnání s čtvrtečním vítězství nad Palermem výkon nebyl tak přesvědčivý. Souhlasíte?
Je to také o tom, jakým stylem proti vám jde soupeř. Upřímně se nám teď hraje líp proti Palermu, které si víc věří a dá vám větší prostor. U nás v lize se víc brání a proto nám Palermo vyhovuje víc.

Je také překvapující, že nefungovala dobře ani záloha, která byla tentokrát kompletní. Proč tomu tak bylo?
Hodně jsme kazili po technické stránce. Mohla za to trošku nekoncentrovanost. balon se pohyboval rychle a často nám odskočil. Co se týče složení týmu jsem poslední, kdo by do toho měl mluvit. Důležité je, že jsme zápas zvládli a máme tři body.

V případě další ztráty by se zvýšila vaše ztráta na vedoucí Plzeň. Sledujete, jak si lídr ligy počíná?
Jsou v laufu, dávají hodně branek, jsou na obrovské vlně, stále vyhrávají a pro nás je důležité neztratit kontakt. V případě dnešní ztráty by byla propast dost velká a těžko se doháněla. Co si budeme vykládat, i takhle je pořád vysoká, ale ještě zbývá dost zápasů i zimní přestávka. Může se stát hodně věcí.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.