28. dubna 2010 9:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zbyněk Pospěch v Brně končí. Nemohl plnit fotbalové povinnosti

Zbyněk Pospěch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbyněk Pospěch | foto: 1fcbrno.cz

PRAHA Vedení prvoligového FC Brno ukončilo smlouvu s útočníkem Zbyňkem Pospěchem. Důvodem je trest od disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu, která už v listopadu hráči zastavila činnost za nezaplacení smluvní pokuty ve výši sto tisíc eur. Částku požaduje hráčův agent Ondřej Chovanec, podle nějž přestoupil v roce 2008 Pospěch bez jeho vědomí z norského Odd Grenland do Artmedie Bratislava. Uvedl to dnes brněnský deník Rovnost.

"Pospěch nemohl plnit povinnosti profesionálního fotbalisty. To znamená, že nemohl hrát zápasy. Proto jsme mu ukončili smlouvu," řekl listu sportovní ředitel FC Brno Karel Večeřa.

Sedmadvacetiletý Pospěch přišel do Brna v zimě 2009, v brněnském dresu ale odehrál pouze sedm zápasů. Naposledy více než před rokem proti Žižkovu.

Před touto sezonou odešel na hostování do Opavy, od zastavení činnosti se v zimě připravoval s juniorkou Brna a nyní trénuje pouze individuálně. "Kupujeme fotbalisty, aby hráli. Čekali jsme, co vyřeší disciplinární komise. Neměli bychom problém, kdyby zaplatil. Jenže činnost povolenou nemá a stát může klidně ještě dva roky," doplnil Večeřa.

Případ se táhne téměř půl roku a rozřešení stále nepadlo. Pospěch se obrátil na Odvolací a revizní komisi a na její výzvu výkonný výbor vrátil kauzu Arbitrážní komisi, která může na základě nových skutečností trest zrušit, nebo potvrdit. Disciplinární komise nyní zve na zasedání Chovance, zda neporušil směrnice agenta.

"Už několikrát jsem si myslel, že je vše hotové. Buď ovšem verdikt dopadl příznivě pro opačnou stranu, nebo případ odročili. Doufám, že do konce týdne vyřknou definitivní rozhodnutí v můj prospěch," řekl Brněnskému deníku Pospěch.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.