11. července 2011 19:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zeman jde restartovat kariéru ze Sparty do Rakouska

Martin Zeman se radujez gólu do sítě Metalurgu Leipaja v 2. předkole Ligy mistrů  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Zeman se radujez gólu do sítě Metalurgu Leipaja v 2. předkole Ligy mistrů | foto: Michal Kamaryt, ČTK

VÍDEŇ Fotbalista Martin Zeman definitivně odchází ze Sparty Praha do Admiry Wacker Mödling. Talentovaný levonohý záložník, jehož slibná kariéra se zadrhla kvůli problémovému chování, se domluvil v rakouském klubu na ročním hostování. Admira navíc od Sparty získala opci na případný pozdější přestup. ČTK o tom dnes informovali sparťanský personální ředitel Jakub Otava a hráčův agent Pavel Zíka.

Dvaadvacetiletý Zeman byl v novém působišti na testech od minulého týdne a budoucího zaměstnavatele přesvědčil o svých kvalitách i přesto, že si přivodil v přípravném utkání menší svalové zranění.

Nováček rakouské ligy má nyní vedle Patrika Ježka v kádru dalšího českého hráče. "Za hráče i naši agenturu bych chtěl poděkovat Spartě, že umožnila tohle řešení, které by mohlo najít vhodné řešení pro nadějného fotbalistu.

Jde o podobný tým, jaký kdysi našel Petr Čech v Rennes - malý klub, který však má za sebou silného a aktivního majitele," uvedl Zíka, podle kterého by Zeman měl po doléčení zranění už příští týden naskočit do plného tréninku.

Zeman byl považován za jeden z největších českých talentů, před lety se o něj zajímal dokonce Real Madrid. Jenže kvůli svému vystupování byl opakovaně vyřazen z prvoligového kádru a Sparta s ním definitivně ztratila trpělivost. Z české ligy odchází s bilancí 57 utkání, čtyři góly.

Admira odstartuje svůj boj v nejvyšší soutěži v sobotu na půdě Rapidu Vídeň. hap ura

ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.