Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Ve věku 87 let zemřel bývalý fotbalový reprezentant a legenda Dukly Milan Dvořák

Milan Dvořák foto: FK Dukla Praha

Bývalý fotbalový reprezentant Milan Dvořák zemřel ve věku 87 let. O dnešním úmrtí útočníka a později obránce Dukly Praha, s níž vybojoval sedm domácích titulů, informoval svaz na webu.
  17:45

V nejvyšší soutěži Dvořák debutoval v dresu mateřských Bohemians (tehdy Spartak Praha Stalingrad), od roku 1954 nastupoval za Duklu. Celkem v lize odehrál 282 zápasů a vstřelil 62 gólů. V roce 1956 se stal spolu s Miroslavem Wiecekem králem střelců.

Fotbalový tým Dukla Praha - zleva stojící František Šafránek, Josef Masopust, Josef Vacenovský, Milan Dvořák, Svatopluk Pluskal, Jaroslav Borovička, Jiří Čadek. Klečící zleva Josef Jelínek, Pavel Kouba, Jozef Adamec, Jan Brumovský

Za reprezentaci nastoupil v 13 utkáních a dal tři branky. Na mistrovství světa v roce 1958 ve Švédsku, kde Československo vypadlo v základní skupině, se střelecky prosadil proti týmu SRN i Argentině. Po ukončení hráčské kariéry působil jako náčelník obvodní vojenské správy v Praze.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...