Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
27. ledna 2014 13:08 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bitva o jihlavský hokej: radní žaluje Ščerbana, ten nabídl rezignaci

Jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban | foto: MAFRA - Petr Lemberk

JIHLAVA Jednatel jihlavského hokejového klubu HC Dukla Bedřich Ščerban nabídl rezignaci, protože klub čelí trestnímu oznámení kvůli hospodaření. Prvoligový klub funguje jako společnost s ručením omezeným, která patří městu. Trestní oznámení na ni podal jihlavský radní za ODS Jan Dršata.

Vedení radnice se dnes od jeho kroku distancovalo. Primátor Jaroslav Vymazal (ODS) po dnešní poradě vedení města novinářům řekl, že město je s činností jednatele spokojeno. Za útokem na klub by prý mohla být skupina, která má zájem HC Dukla oslabit a pak převzít.

"Za tou aktivitou jednoho muže bude stát asi dosti vlivná silná skupina, která chce využít značky Dukly Jihlava nejenom k účelům sportovním," řekl primátor. Uvedl, že je to sice domněnka, která ale má své opodstatnění. V minulém roce se podle jeho slov objevovaly neoficiální zprávy o tom, že někdo má o odkup Dukly zájem. V úterý se bude situací zabývat mimořádná valná hromada HC Dukla, začne v 15:00.

Ščerban uvedl, že považoval za správné nabídnout rezignaci, protože bylo podáno trestní oznámení na společnost, kterou řídí. "Moje nabídka zatím platí, uvidíme po valné hromadě," řekl.

Náměstek primátora pro oblast sportu Rudolf Chloupek (ČSSD) uvedl, že z minulých auditů HC Dukla nevyplynulo žádné podezření na trestný čin nebo manipulaci s účetnictvím. Uvedl, že klub se dostal do problémů kvůli nedobytným pohledávkám asi za 2,5 milionu korun, což zastupitelstvo města koncem minulého roku vyřešilo navýšením základního jmění této společnosti zhruba o 3,5 milionu. Auditor měl při poslední prověrce připomínky ke způsobu vedení zásob v hokejové společnosti, což prý ale jednatel klubu řešil.

Radního Dršatu se dnes nepodařilo kontaktovat.

HC Dukla patří k nejslavnějším klubům v historii československého hokeje, nyní hraje druhou nejvyšší soutěž. Město dává klubu ročně pět milionů korun, přispívá také na provoz Horáckého zimního stadionu. Další peníze z městské pokladny plynou na podporu hokejové mládeže.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.