5. března 2014 17:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

'Bojuj až do konce'. Lev představil před play-off úderné heslo

Střelec gólu Petr Vrana ze Lva (druhý zprava) přijímá gratulace od spoluhráčů. Zprava jsou Mikko Mäenpää, Martin Ševc, Jiří Sekač a Martin Thornberg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelec gólu Petr Vrana ze Lva (druhý zprava) přijímá gratulace od spoluhráčů. Zprava jsou Mikko Mäenpää, Martin Ševc, Jiří Sekač a Martin Thornberg | foto: ČTK

PRAHA Jeden cíl už splnili, nyní si stanovili další. Hokejisté Lva Praha chtějí v play-off KHL konečně uspět a pokusit se vyhrát Gagarinův pohár. Český klub se utká s v 1. kole s Medveščakem Záhřeb. "Jsme připravení," vzkazují Lvi soupeři.

Hokejoví Lvi vstupují do bojů o Gagarinův pohár s novým heslem. Latinskou sentenci "Hic sunt leones" (zde jsou lvi) vysřídala anglická fráze "Fight till the end", tedy bojuj až do konce.

Heslo si vymysleli sami hráči během olympijského soustředění ve švýcarském Lucernu, na znamení jednoty budou členové klubu nosit speciální trika s tímto nápisem na zádech.

Lev Praha tím chce dát najevo soudržnost a touhu po úspěchu. Zatímco v minulé sezoně se tehdejší nováček tak tak dostal do play-off, kde v 1. kole prohrál 0:4 na zápasy s CSKA Moskva, nyní obsadil v Západní konferenci třetí místo a proti chorvatskému Medveščaku, který hraje v KHL první sezonu, je favoritem.

"Udělali jsme v základní části dobrý výsledek. Jsem spokojený. Našli jsme ideální složení formací. Hrajeme dobře, každý ví, co má dělat," řekl finský kouč Kari Jalonen. "Ale play-off je play-off," upozornil s tím, že vyřazovací boje jsou speciálním časem hlavně pro hráče a trenéři mají trochu ustoupit do pozadí a hráčům jen pomáhat, třeba rozbory u videa.

Lev v play-off

Pražský tým začíná play-off KHL doma. První zápas proti Medveščaku odehraje v pátek od 19 hodin, v sobotu se začíná o dvě hodiny dřív. Vstupenky na sezení se prodávají od 60 do 340 korun. Ve čtvrtek předprodej mírně podraží. Diváci si mohou zakoupit i balíček na obě utkání. Majitelé permanentek mají předkupní právo a slevu.

Všechny zápasy Lva Praha v bojích o Gagarinův pohár bude živě vysílat stanice Sport2 HD nebo kanál Sport1. Klub ve spolupráci s televizí uspořádal také soutěž pro fanynky. Do hlasování o nejsympatičtější a nejoddanější příznivkyni se zapojí na Facebooku i samotní hráči Lva.

"Máme dobrého týmového ducha, to je velmi důležité, protože s tolika národnostmi to není jednoduché," upozorňuje Jalonen, že ve Lvu kromě Čechů a Slováků působí také Švédové, Finové a Kanaďané. Také proto je další heslo kampaně pro play-off "Více národů - jeden tým".

"Nálada je samozřejmě dobrá," potvrzuje i kapitán Jiří Novotný, olympijský reprezentant. Jeho i kouče Jalonena těší, že do tréninku už se zapojil po zlomenině zápěstí útočník Jakub Klepiš a možná by mohl naskočit už do série s Medveščakem Záhřeb.

Ve Lvu tak všechno vypadá před pátečním prvním zápasem všechno až skoro nebezpečně idylicky. Pražané oba vzájemné zápasy v základní části s chorvatským týmem vyhráli (v Záhřebu na začátku sezony 3:1, doma v neděli 2:1 po prodloužení), ale samozřejmě si uvědomí, v čem bude síla Medveščaku.

Zaprvé je to - možná vzhledem k zemi původu překvapivá - mohutná podpora fanoušků. Ale v Záhřebu bývalo vyprodáno ještě před KHL. "Mají velmi dobré fanoušky," souhlasí Jalonen. "Doufám, že nás přijdou fanoušci Lva také podpořit."

Druhou výhodou Medveščaku je kádr složený z hráčů s převážně zámořským pasem. Nejslavnějším je útočník s kanadský indiánskými kořeny Jonathan Cheechoo, který byl nejlepším střelcem NHL.

"Hrají kanadským stylem. Budou to těžké zápasy, ale víme, jak se na ně připravit," tvrdí Jalonen. "Tým máme silný, musíme to dokázat na ledě," dodává Novotný.

Jinak by jejich boj mohl mít brzký konec a z triček s heslem by se stala jenom nepříjemná vzpomínka.

Michael Bereň

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.