Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Budějovice uspěly s odvoláním. Disciplinární komise pokutu kvůli nedodrženým rozestupům ale jen snížila

Sport

  18:30
Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy po odvolání Českých Budějovic snížila klubu pokutu za přítomnost diváků na prosincovém utkání proti Třinci ze 100.000 na 30.000 korun. Asi 150 fanoušků bylo v ochozech Budvar Areny přesto, že kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru diváci na zápasy nesmí.

Fanoušci českobudějovického Motoru. foto: Tomáš Blažek, MAFRA

VIDEO: Brankář Mrázek vychytal obhájce titulu, Nečas rozhodl prodloužení

„V odvolání klub mimo jiné připustil, že se mohl dopustit přestupku tím, že při utkání umožnil přítomnost osob mimo oddělené vnitřní prostory,“ uvedli v tiskové zprávě zástupci disciplinární komise.

„Na svou obhajobu uvedl, že v takovém případě šlo o ojedinělé jednání, k němuž došlo i za přispění stanoviska krajské hygienické stanice a od kterého po upozornění vedení soutěže před dalším domácím zápasem upustil. V souvislosti s tím navrhl zrušení sankce, nahrazení pokuty napomenutím, případně její snížení,“ stojí v prohlášení.

Podle disciplinární komise klub porušil povinnosti pořadatele, neboť měl zajistit nepřítomnost diváků v hledišti. „Účast osob, které se na organizaci akce nepodílejí, je jednoznačně podmíněna jejich umístěním v oddělených vnitřních prostorech s kapacitou nejvýše deseti osob, což prostor hlediště, jehož sektory jsou odděleny pouze schodišťovou uličkou, nesplňuje,“ konstatovali členové disciplinárky.

Zaplněné třinecké tribuny
Zaplněné třinecké tribuny

„Ze záběrů je navíc zřejmé, že ani mezi těmito osobami nebyly zajištěny dostatečné rozestupy, ale že se opakovaně shromažďovaly v bezprostřední blízkosti. Disciplinární komise na druhé straně přihlédla k některým skutečnostem uvedeným v odvolání,“ komentovali rozhodnutí.

Od 4. prosince sice na stadiony může až 300 osob nad rámec maximálního počtu 200 aktérů utkání či dalších lidí nutných k organizaci, vysílání přenosů nebo novinářů, ale musí jít o osoby uvedené na seznamu dlouhodobých partnerů klubu. Navíc se musí prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 48 hodin. Za dlouhodobé partnery klubu vedení Českých Budějovic označilo například i majitele permanentních vstupenek.

Po omezeních počtu diváků v úvodu soutěže se hrají všechny duely bez fanoušků v hledišti v extralize od 6. října. Potom byly sportovní soutěže přerušené od 12. října. Extraliga získala jako ostatní profesionální ligy výjimku a 7. listopadu se opět rozjela za přísných hygienických podmínek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!