Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aby si mě někdo bral do huby? Národní dres už neobléknu, potvrdil Jágr

Sport

  18:12
MINSK (od našeho zpravodaje) - Po prohře se Švédskem si sundával reprezentační dres naposledy. Jaromír Jágr bezprostředně po skončení zápasu o bronz na mistrovství světa potvrdil, že v národním mužstvu končí. Příští rok přitom hostí šampionát Praha a Ostrava.

Nevěřící Jaromír Jágr po další promarněné šanci. foto: ČTK

"Člověk je unavený, odevzdal tam maximum. Spadlo to ze mě," prohlásil v mixzóně po posledním vystoupení na letošním šampionátu, v němž Češi prohráli 0:3 se Švédskem a skončili tak čtvrtí.

ČTĚTE O ZÁPASE

"Nejsem z toho smutný. Jen jsem vysvětlil svou situaci. Nemám zapotřebí, aby si mé jméno bral někdo do huby, když neví nic o tom, jaká je úcta. Jak říkali v Ivánkovi: Trochu úcty," pousmál se dvaačtyřicetiletý Jágr.

Tentokrát kouzlo dvojice Jágr-Růžička nezafungovalo podle přestav...

Podobně jako v neděli hovořil legendární útočník už několikrát v minulosti, nakonec se však do reprezentace vždy vrátil. Příští rok se koná světový šampionát v Praze a mít číslo 68 na reprezentační soupisce by bylo velkým lákadlem pro fanoušky i hokejový svaz.

Tou dobou však už bude Jágrovi 43 let a navíc by mohl hrát o Stanley Cup za New Jersey, s nímž před pár týdny prodloužil kontrakt. "Život jde dál, já s hokejem nekončím. To by bylo horší," uvedl legendární útočník.

Po svém posledním zápase v Bělorusku se zároveň ostře pustil do kritiků současného národního týmu. "Můžete se zeptat odborníků, kteří nikdy nic nevyhráli. Měli jsme tu mladý tým, hlavně v obraně. Hráči udělali maximum, nemůžete jim nic vyčíst," prohlásil.

"Rozhodčí by to měli zabalit se mnou"

"Štvou mě lidi, kteří dělají nějaký názor a neví ani o hov... Já ze sebe nedělám génia, ale hokej hraju 25 let a musel jsem se nějakým způsobem přizpůsobit. Když někdo něco vypustí, tak si musí být jistý, že to má smysl, protože to ovlivní názory dalších lidí."

S podobnou vervou se Jágr pustil i do rozhodčích, kteří pískali zápasy na letošním mistrovství. "Pánové! Ti frajeři by se měli sebrat a odevzdat to se mnou. To měl být i jejich poslední zápas. To je to nejhorší, co jsem viděl. Až se vrátím do NHL, tak po každém zápase budu sudím gratulovat, jací jsou tam borci. Ve vší úctě k nim, tady jsou amatéři," řekl veterán, který v semifinále s Finskem na trestné lavici neudržel emoce a házel vším, co měl po ruce.

"Je smutné, že na takové úrovni pískají takoví klauni. Navíc hráči strašně filmují. Nemají respekt jeden k druhému. Proto taky nejsou v NHL. Pamatuji si na náš první mítink s manažerem, který nám pětkrát opakoval, že u hráčů z našeho týmu nechce vidět filmovaní. A pokud ho uvidí, tak toho hráče vyhodí. Hokej není basketbal."

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat