26. prosince 2012 11:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Byli jsme moc laxní, říká Bartečko po druhé prohře Lva

Lev Praha - Nižněkamsk. Luboš Bartečko (vpravo) z týmu Lev Praha a Alexandr Selujanov z Nižněkamsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lev Praha - Nižněkamsk. Luboš Bartečko (vpravo) z týmu Lev Praha a Alexandr Selujanov z Nižněkamsku | foto: ČTK

PRAHA Slovenský útočník Lubomír Bartečko musel podruhé za sebou na Štědrý den hrát. Loni hokejista nastoupil ještě za popradského Lva a letos za toho pražského. "Na Vánoce jsem dokonce zapomněl," řekl Bartečko po pondělní prohře s Kazaní 0:2.

I když Bartečko dvakrát za sebou moc klidné vánoční svátky neprožil, mezi hokejové povinnosti vměstnal také tradiční zvyky. Po zápase odjel domů, kde se najedl řízků, salátu, rozbalil si dárky, vyrazil na půlnoční mši a na druhý svátek vánoční už se hlásil zpátky do práce. "Vůbec jsem nevnímal, že je Štědrý den," přiznal zkušený slovenský útočník krátce po pondělním zápase.

Na Štědrý den jste hrál už loni. Jaké to bylo letos?
Je to podruhé, ale vůbec to nevnímám. Pro mě je to jen další zápas. Budu to řešit až teď. Taková je KHL, musíme se s tím smířit.

V Popradu i v Praze o Vánocích dorazil podobný počet diváků. Jak byste srovnal atmosféru?
Přišlo dost lidí, je to pěkné. Tady byla jiná atmosféra, protože stadion je větší. Ale je pěkné, že si lidi našli cestu a přišli nás povzbudit. Pro nás je to velké plus, když vidíme diváky v hledišti.

Výhrou jste však fanoušky nepotěšili. Mohla hrát roli i únava, když jste odehráli třetí zápas během čtyř dnů?
Vůbec. My jsme dobře připravení. Na únavu se nemůžeme vymlouvat, i když ty zápasy nejsou lehké, ale myslím, že jsme připravení fyzicky dobře, abychom to zvládli.

Co tedy rozhodlo? Vyloučení v první třetině?
Víme, že Kazaň má velmi dobré přesilovky a je nepříjemná. Dali jsme soupeři dvakrát přesilovku pět na tři, oni nezaváhali a dali z toho dva góly, to rozhodlo. Ta první třetina byla z naší strany pomalejší, nehráli jsme to, co jsme chtěli. Pak jsme se zmobilizovali, hráli jsme líp, měli jsme i šance. Jenže rozhodlo, že jsme nedali góly. Kdybychom dali nějaký gól ve druhé třetině, tak věřím tomu, že by to byl jiný zápas.

Nepodlehli jste pocitu uspokojení po dobrém zápase proti Ufě, který jste vyhráli 6:1?
Neřekl bych, že byl ten zápas výborný. Byli jsme efektivní, dali jsme góly, ale nemyslím si, že to byl nějaký velmi dobrý zápas, pozitivní bylo, že jsme dali těch šest gólů. V žádném případě to nebyl pocit uspokojení. Těžko říct, šli jsme do toho tak nějak laxně. Mysleli jsme si, že to teď všechno půjde samo - a bylo to přesně naopak.

Teď vás čekají dva zápasy proti silným soupeřům - nejprve proti Dynamu Moskva a pak Petrohradu. Co k tomu říct?
Bude to těžké. Pro nás je každý bod důležitý, musíme se soustředit na to, abychom je sbírali.

Michael Bereň, mih

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.