22. října 2008 14:55 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Čechov potrestán za smrt Čerepanova

Ruský talent Alexej Čerepanov, který zemřel včera přímo na střídačce při zápase ruské KHL. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský talent Alexej Čerepanov, který zemřel včera přímo na střídačce při zápase ruské KHL. | foto: ČTK

MOSKVA Ředitel ruského hokejového klubu Viťaz Čechov dostal od vedení Kontinentální ligy doživotní zákaz působení v soutěži. Vedení ligy v úterý potrestalo Michaila Děnisova za hrubé nedostatky v zajištění lékařské pomoci, které při vzájemném duelu vedly k úmrtí Alexeje Čerepanova z Avangardu Omsk. KHL podobným způsobem postihla i ředitele čechovské haly Jurije Afoňkina.

Pokud by svou funkci odmítl opustit, nesmí Viťaz hrát v aréně soutěžní zápasy. KHL totiž oficiálně Afoňkina z funkce odvolat nemůže, neboť hala není majetkem klubu.

Vedení soutěže zároveň rozhodlo, že na každém zápase musí být dva sanitní vozy s potřebným vybavením. Klubům také doporučilo, aby zajistily i přítomnost odborných lékařů.

KHL na svém posledním zasedání také udělila pokutu 300.000 rublů Nižněkamsku, neboť na zápase Neftěchimiku proti moskevskému Spartaku tři dny po tragédii v Čechově nebyla na stadionu sanitka.

Devatenáctiletý Čerepanov, velký talent ruského hokeje srovnávaný dokonce s hvězdou NHL Alexandrem Ovečkinem, zkolaboval a následně zemřel na zástavu srdce v pondělí 13. října na ledě Čechova. Následné vyšetřování prokázalo, že spoluhráč české trojice v čele s Jaromírem Jágrem zemřel i proto, že na stadionu Čechova chybělo lékařské zabezpečení.

ČTK