Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Červenka: Summanen to přeháněl. Nechci to ale řešit

Sport

  14:53
PRAHA - Dal si týden volna, načerpal síly a - včera se už připojil k národnímu týmu. Hokejista Roman Červenka (25) zahájil přípravu na mistrovství světa, které mu má spravit chuť z Omsku. Jeho tým v KHL vyhrál základní část, jenže ve čtvrtfinále s Magnitogorskem vypadl. Víc než o tom se však mluvilo o konfliktech kouče Summanena s hráči. "Nechci to moc rozebíral," mluvil opatrně letošní král střelců.

Kouč Omsku Raimo Summanen. foto: www.hawk.ruČTK

Stála za vyřazením Omsku situace kolem vašeho trenéra?
Těžko říct, nevím, jestli bychom vyhráli, kdyby při tom sedmém zápase na střídačce byl (Summanen už poslední zápas nevedl, protože ho klub do utkání nepovolal - pozn. red.). Ale nemá smysl nad tím už přemýšlet. Prostě jsme vypadli.

Neměla tedy na tým spíše dopad skutečnost, že na střídačce do té doby byl?
Každý trenér má nějakou taktiku a nějak v týmu působí. Nedokážu tohle posoudit. Možná bych vám řekl víc, kdybych v Omsku odehrál další rok, kdy tam tenhle trenér už nebude. V základní části jsme hráli dobře, problémy moc nebyly. Je to ale spíš věc vedení a trenéra, já se k tomu moc vyjadřovat nechci.

Povídá se o velkých Summanenových hysteriích. Jak jste s ním vycházel vy?
Je to člověk se zajímavou povahou. Že je výbušnější, to se vědělo, ale on měl jako trenér dobré věci, hokeji rozumí. Myslím, že i díky němu jsme hráli tak, jak jsme hráli... Na druhou stranu tam pak byly zbytečné věci, které řešil asi jinak, než by měl nebo než by si přáli hráči. A z toho samozřejmě vyplynuly problémy a určité konflikty.