Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Červenka vyšel na prázdno a Vary těsně přehrály Slavii

20:33
KRALOVY VARY - Tahoun Slavie Červenka dnes po dlouhé době nedosáhl ani na jeden kanadský bod a vicemistr prohrál na ledě loňského premianta těsně 1:2.

Souboj Slavie a Karlových Varů. foto: ČTK

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Čutta (Dobroň), 50. Dej (Mucha, Hluchý) - 29. Tomica (Havel, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jindra, Kostka. Vyloučení: 6:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4735.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 50. Šimánek (Sailer), 60. Sailer (Vak). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3371.

Díky gólům Jiřího Šimánka a Petra Sailera ze závěru zápasu zvítězili hokejisté Českých Budějovic v Třinci 2:0. Tým kouče Františka Výborného tak třetí utkání v řadě vyhrál bez obdržené branky a gólman Roman Turek už 183 minut drží neprůstřelnost. Domácí potvrdili, že proti Jihočechům neumí a ani napotřetí je letos neporazili. Podruhé v řadě ve Werk Aréně nedali gól.

HC Plzeň 1929 - HC Geus Okna Kladno 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Straka (Vlasák, Jiří Hanzlík), 31. Adamský (Vampola, Modrý), 35. Straka (Vlasák), 47. Straka (Benda, Vampola), 53. Vlasák (Straka) - 9. Bělohlav (Šinágl), 26. Horna (Kuchler), 31. Kuchler (Tročinský, Stieler), 36. Frolík (Kalla). Rozhodčí: Hradil, Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 6624.

Hokejisté Plzně sice s Kladnem čtyřikrát prohrávali, přesto se nakonec radovali z výhry 5:4. Zápas rozhodl v 53. minutě Tomáš Vlasák svým 250. gólem v součtu v nejvyšší soutěži a reprezentaci a stal se 53. členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. Hlavní hvězdou zápasu byl ale plzeňský kapitán Martin Straka, který si připsal čtyři body za hattrick a jednu asistenci.

HC Benzina Litvínov - HC Kometa Brno 6:5 (0:2, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 28. V. Hübl (Jenáček, Kubinčák), 29. Lukeš (Reichel), 38. V. Hübl (Jenáček), 41. Kubinčák (V. Hübl, Skuhrovec), 50. V. Hübl (Jánský), 59. Pilař (Kroupa, Lukeš) - 10. R. Dlouhý (Bičánek), 19. Vondráček (Bičánek, Šindel), 37. Huml (Varaďa), 47. R. Dlouhý (Bičánek), 53. Lhotský (Dopita). Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. Diváci: 4372.

Hokejisté Litvínova ukončili sérii tří porážek, když dnes Kometu Brno 6:5. Severočeši si tak připsali v třetím vzájemném duelu s nováčkem soutěže třetí vítězství, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Tři branky vítězů vstřelil Viktor Hübl, navíc přidal ještě asistenci. Hosté, které vedou po rezignaci Pavla Pazourka dočasně Mojmír Trličík a Libor Zábranský, přišli o bodový zisk 62 vteřin před koncem po trefě Karla Pilaře.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Balaštík, 26. Köhler (Leška, Hamrlík), 38. Balaštík (Hamrlík, Leška), 47. Köhler z trestného střílení - 17. Žabka (Král), 60. Nouza. Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 6:10, navíc Balán - Pabiška, Macho všichni 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4068.