Česká osmnáctka zdolala Lotyše a postoupila do vyřazovacích bojů

17:58
MINSK -
Hokej - ilustrační foto.

Vítězství nad outsiderem základní skupiny B se však v Minsku nerodilo snadno. Čeští mladíci šli do vedení až na konci 16. minuty, kdy se trefil Holík, ale během první třetiny byl střelecky aktivnější soupeř (9:8).

Brankář Will, který se dnes na šampionátu poprvé postavil mezi tyče místo Kašíka, však držel čisté konto.

Po nástupu do druhé části přidal Holík druhou branku, jenže tři minuty nato Pelss snížil. V 33. minutě využil český tým po 50 vteřinách početní výhodu, když Holík uzavřel hattrick, a zdálo se, že otěže zápasu definitivně přebírá favorit. Zvlášť, když v nástupu do třetí části zvýšil Sekáč už na 4:1.

Opak byl však pravdou. Vše změnila hvězdička lotyšského týmu Dilevka.

Nejprve v 46. minutě v přesilovce snížil na dvoubrankový rozdíl a v 53. minutě udělal z konce zápasu drama.

Minutu a čtvrt poté však Hanták zvýšil na 5:3 a vstřelil tak vítěznou branku. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby ještě skóroval Straupe, krátká power play Lotyšů již změnu skóre nepřinesla.

Témata: HK Dynamo Minsk

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...