Hospelt to přehnal s důrazem před Štěpánkem, čímž nabídl Čechům přesilovou hru.
44. minuta
Průcha dostal pukem do krku a svíjí se na ledě! Petrohradský útočník je naštěstí v pořádku. Na krku má menší šrám. Průcha ale při dalším přerušením zamířil do předčasně do šaten.
41. minuta
Trenér Hadamczik připravil do třetí části dvě změny v sestavě. Průcha se posouvá na křídlo prvního útoku a vedle Eliáše a Havláta bude hrát Červenka.
41. minuta
důležité
Třetí třetina mezi Českem a Německem byla zahájena.
Kanada hraje se Švédskem stále nerozhodně 2:2.
40. minuta
důležité
Druhá třetina skončila. Češi ve druhé dvacetiminutovce přidali další tři branky - Česko - Německo po čtyřiceti minutách 5:1!
40. minuta
Jágra si německá obrana po nabídce Plekance pohlídala.
37. minuta
gól

Česko již vede 5:1! Po ose Martin Havlát - Petr Průcha doputoval kotouč až k Patriku Eliášovi, který jej pouze zasunul do odkryté německé svatyně.

36. minuta
gól
Druhá využitá přesilovka - 4:1! Jágrovu ztečovanou střelu usměrnil za záda Endrase Tomáš Plekanec.
36. minuta
důležité
V signalizované výhodě se Marek ocitl v samostatném úniku, jeho pokus Endras vytěsnil konečkem rukacice. Češi budou pokračovat v početní výhodě.
35. minuta
Německo
Müller vlétl do rozhozené české obrany a po rychlé kličce se snažil Štěpánka přkevapit zakončenín k bližší tyči. Český gólman bezchybný.
34. minuta
Německo
Hospelt z mezikruží Štěpánka neprostřelil.
V souběžně hraném utkání je v po třiceti minutách stav nerozhodný. Kanada - Švédsko 2:2.
33. minuta
Německo
Štěpánek před Schützem nenechal ani milimetr prostoru u pravé tyče.
32. minuta
Přečíslení českých hráčů tři na dva Krajíček překombinoval přihrávkou do prázdné branky na obsazeného Marka.
31. minuta
Jágr nahazuje puk za Endrase a jde střídat. Na druhé straně gólman Štěpánek musel zasahovat a před dotírajícími Němci hru raději přerušuje.
29. minuta
Německo
Němci i po přesilové hře pokračují v tlaku. Dvoubrankové vedení udržel Štěpánek o proti střelám Schütze a Gogolly.
29. minuta
Češi v plném počtu, Krajíček se zapojil do hry. Znovu Štěpánek všem atakům Němců odolal.
28. minuta
Štěpánek v oslabení několika skvělými zákroky podržel český tým.
27. minuta
důležité
Němci výborně brání střední pásmo a ani elitní český útok v čele s Jágrem se před obranný val nemůže prosadit. Vzápětí hákuje Krajíček a početní výhodu má Německo.

Nepřehlédněte

Branky: 1. Plekanec (Jágr), 11. Frolík (Novotný, Hubáček), 23. Rachůnek (Jágr, Červenka), 36. Plekanec (Jágr, Červenka), 37. Eliáš (Průcha, Havlát) - 2. Tripp (Lavallee, Hördler), 59. Greilinger (Barta, Kreutzer).

Česká republika: Štěpánek - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, Průcha - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček.

Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Braun, Holzer, Lavallee, Hördler, Reul, N. Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Ullmann, P. Reimer, Müller - Barta, Kreutzer, Greilinger - Gogulla, Tripp, Schütz.