ČVRTFINÁLE ČESKO-USA SLEDUJEME V PODROBNÉ REPORTÁŽI!
18:28
Nejlepším mužem utkání byl zvolen brankář Ondřej Pavelec. Jaromír Jágr, který zaznamenal první reprezentační hattrick, se ocenění nedočkal.
60. minuta
Je tady konec. Česká republika nad USA zvítězila 4:0 a postupuje do semifinále. Tam se svěřenci trenéra Hadamczika utkájí s vítězem zápasu Švédsko - Německo.
59. minuta
Fanoušci z Česka povstali a skandují. Do konce zápasu chybí už jen několik desítek vteřin.
57. minuta
Jaromír Jágr při přesilovce uzavřel hattrick. Na ledě přistály čepice oslavující českou "osmašedesátku".
57. minuta

Gól! Česko vede 4:0. Trefil se znovu Jaromír Jágr.

• Česko - USA (Jaromír Jágr slaví branku se spoluhráči) / Autor: Reuters

57. minuta
Rolinek nadvakrát ze strany neprostřelil amerického brankáře.
56. minuta
Faul na Červenku. Dvě minuty dostal Smith, Češi si zahrají přesilovku.
54. minuta
Frolík upaloval na brankáře, otočkou se zbavil dotírajícího obránce a bekhendem zakončil. Conklin byl ale pozorný.
53. minuta
Hráči USA již hrají v plném počtu.
53. minuta
Hra je přerušena. Eliáš zůstal ležet na ledě. Za asistence lékařů pak opustil kluziště. Zdá se ale, že bude v pořádku a při dalším střídání naskočí do hry.
51. minuta
Za podražení byl vyloučen Stuart. Češi si zahrají ihned po třetí brance přesilovku.
51. minuta

Židlický zachytil rozehrávku USA, vyslal přihrávku na Frolíku, který našel ještě lépe postaveného Plekance a ten propálil bombou pod břevno vše, co mu stálo v cestě.

51. minuta
Gól! Česko vede už 3:0!
50. minuta
Američané vytvořili závar před gólmanem Pavelcem, ale český gólman kotouč do sítě protlačit nenechal.
47. minuta
Plekanec v brejkové situaci objel svatyni soupeře a pokusil se kotouč zasunout za brankovou čáru, ale včas se vrátili obránci, přesunul gólman a znemožnili mu zakončit.
47. minuta
Američané jsou v těchto fázích utkání o poznání aktivnější, ale nemohou si vypracovat šance.
44. minuta
Eliášova bomba neprošla houštinou bruslí obránců z USA.
42. minuta
Jágr našel Rolinka mezi kruhy, ale český kapitán kotouč nezpracoval.
42. minuta
Michálek se probíjel mezi dvěma obránci USA a byl podražen. Rozhodčí tentokrát chyboval. Michálek byl faulován.