Kanada vede 1:0! Ruská obrana za sebou zapomněla Spezzu a ten se dostal do samostaného úniku. Barulina překonal rychlou střelou mezi betony.
26. minuta
Rusové špatně vystřídali a Kanaďané v přečíslení. Nash dostal přihrávku na paty a Radulov založil protiútok, ve kterém Nikulin napálil pouze soupeře.
25. minuta
Po necelých pěti minutách hry ve druhé třetině první přerušení. Kanaďané zahráli icing.
24. minuta
Hraje se ve vysokém tempu a oba brankáři musí být na pozoru. Zatím jsou muži v maskách bezchybní.
21. minuta
Rusové opět v přečíslení ve dvou proti jednomu, tentokrát přihrávka prošla, ale Kovalčuk puk nezkrotil. Následně gólman Bernier při zákroku odklouzal z brankoviště a kanadská branka byla několik chvil zcela prázdná, ale Radulov toho nedokázal využít.
21. minuta
Utkání po přestávce pokračuje.
Po dvaceti minutách je utkání na střely 17:6 pro hráče s javorovým listem na prsou.
20. minuta
První třetina skončila. Po dvaceti minutách je skóre bez branek.
20. minuta
Kajgorodov vypálil z první po přiťuknutí Arťuchina, puk vyrazil Bernier. Z protiútoku Nash mezi tři tyče ruské branky nezamířil.
19. minuta
Rusové jsou pod tlakem a osvobozují se pouhým posunutím kotouče do středního pásma.
18. minuta
Burns dostal přihrávku do "druhé vlny", po bekhendové kličce jej o puk obral Nikulin.
17. minuta
Radulov najížděl s Kovalčukem na jediného zadáku Burnse, který fantasticky sáhl do přihrávky mezi ruskými útočníky, čímž překazil nadějnou šanci soupeře.
16. minuta
Po individuální akci Tavarese Methot nastřelil pouze Morozova.
15. minuta
I v přečislení nedostali Kanaďané příliš prostoru a Clutterbuckovo nahození končí v Barulinově lapačce.
14. minuta
Kanada zatlačila soupeře v obranném pásmu, ale po nepřesném pasu Eberleho založil protiútok Radulov. Rusové ale o puk ještě v zárodku akce přišli.
13. minuta
Tavares se snažil prosadit přes Zinovjeva, což ruský útočník nepřipustil.
12. minuta
Rusové v přečislení. Ovečkin zatáhl puk do útočného pásma, nečekanou zadovkou uvolnil Afinogenova, proti němuž zasáhl Bernier. Kanadský brankář si poradil i s dorážkami a udržel čisté konto.
11. minuta
Těreščenko se uvolnil podél pravého hrazení, nabídl puk Kornějevovi, kterému střela z první nesedla.
10. minuta
Arťuchin se proháčkoval až před kanadského brankáře, kde mu na poslední chvíli odskočil puk z hokejky.