Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Hokejistky bez potíží přehrály Švýcarsko, ve čtvrtfinále MS je čeká Německo

21:08aktualizováno  10. dubna 8:09
České hokejistky porazily v závěrečném zápase základní skupiny na MS Švýcarsko 6:1, připsaly si druhou výhru a ve čtvrtfinále se utkají s Německem.

Závar před českou brankářkou Klárou Peslarovou. foto: iihf.com

Hattrickem a asistencí se na výhře týmu vedeného kanadskou trenérkou Carlou MacLeodovou podílela útočnice Natálie Mlýnková. Rozhodující dvoubrankový náskok si Češky vypracovaly v rozmezí 66 sekund v závěru druhé třetině.

Utkání odstartovalo šancí Müllerové, do rychlého vedení se ale dostal český tým. Již po 37 sekundách hry otevřela skóre po rychlém protiútoku Tejralová, která ukončila dvouzápasové české čekání na vstřelení branky.

Další gól mohla přidat Šapovalivová a aktivní byla zejména Vanišová, která v 9. minutě trefila horní tyč a poté ji vychytala brankářka Maurerová.

Česko – Švýcarsko

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Následně ale Češky špatně střídaly, poté faulovala Tejralová a Švýcarky dostaly k dispozici 83 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Dokázaly ji využít, přesnou střelou do levého horního rohu branky vyrovnala kapitánka Stalderová.

Češky se mohly vrátit do vedení v klasické přesilovce, vyloučení Büchiové ale potrestat nedokázaly. Když pak slibné příležitosti nevyužily Křížová a Mlýnková, převzaly aktivitu Švýcarky.

Momentka z utkání Česko - Švýcarsko.

Brankářka Peslarová ale svůj tým podržela a její spoluhráčky ve druhé části získaly dvoubrankový náskok. Ve 35. minutě se po akci Křížové prosadila Vanišová, o 66 sekund později překvapila Maurerovou bekhendovou střelou Mlýnková.

Švýcarky čekající na MS na první výhru se v úvodu třetí třetiny pokusily zápas zdramatizovat, snížit ale nedokázaly ani při vyloučení Kosinové. V 50. minutě naopak Češky využily první přesilovku na turnaji, od modré čáry se trefila Pejšová.

Závěr utkání patřil Mlýnkové. V 56. minutě se postarala o pátý český gól a 3,7 sekundy před koncem zakončila vydařený výkon třetí brankou z brejku při švýcarské přesilovce.

Mistrovství světa žen
Skupina A 9. 4. 2024 21:00
Česko Česko : Švýcarsko Švýcarsko 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Sestavy:
Peslarová (Škodová) – Pejšová, Tejralová (C), Radová, Čajanová, Kosinová, Trnková, Jandušíková – Vanišová, Pejzlová (A), Křízová (A) – Mlýnková, Hymlárová, Šapovalivová – Neubauerová, Přibylová, Plosová – Pištěková, Čabelová, Kalová.
Sestavy:
Maurerová (Brändliová) – Christenová, Baechlerová, Rosselová, Vallarioová, Wetliová, Büchiová – Stalderová (C), Müllerová (A), Enzlerová – Zimmermannová, Martiová, Leemannová – Quennecová (A), Ryhnerová, Schaeferová – Balzerová, Weyová, Herzigová – Ingoldová, Jorayová.

Rozhodčí: Lieffersová (CAN), Rapinová (USA) – Gotsdinerová (USA), Smetková (CZE)