Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chceme si z Prahy odvézt čtyři body, říká Fin Korpikoski

Sport

  13:33
PRAHA - Finský útočník Lauri Korpikoski je jedním z kvarteta hokejistů, kteří zažili start NHL v Praze už před dvěma lety. Dalšími jsou Češi Petr Průcha, Radim Vrbata a kanadský veterán Mark Recchi. Korpikoski má na českou metropoli jen dobré vzpomínky, i proto, že jeho tehdejší tým New York Rangers si po dvou výhrách nad Tampou Bay v poměru 2:1 odvezl čtyři body. Věří, že si stejný úspěch nyní zopakuje v barvách Phoenixu.

Korpikoski. foto: Reprofoto

Korpikoski očekává, že diváci v O2 areně budou od úvodního vhazování svědky tuhých bojů. "Už to budou zápasy základní části NHL, takže se bude hrát tvrdě a oba týmy tady budou chtít vyhrát. V sázce jsou čtyři body a kdo je bude mít v kapse, tomu se určitě pojede domů o mnoho lépe. Každý bod je důležitý a my se pokusíme získat jich co nejvíc," řekl ČTK čtyřiadvacetiletý rodák z Turku.

Věří, že historie se bude opakovat. "Jsem tu v Praze znovu, takže by bylo fajn zakončit tu cestu znovu stejně. Snad to vyjde," uvedl.

"Hrát s Průchou je legrace," vypráví Korpikoski
Připomínka tehdejších bojů Rangers s Tampou může být ještě o něco živější díky tomu, že stejně jako tehdy by měl Korpikoski nastoupit v jedné útočné formaci s Průchou. "Je to docela legrace. Dobře si to pamatuju, že jsem s ním tehdy hrál," ujistil Korpikoski.

Tuší, že pro Průchu budou zápasy výjimečné. "Může si takhle podruhé zahrát zápasy NHL ve své rodné vlasti," řekl Korpikoski, který si pochvaluje, jak si spolu na ledě rozumí. "Známe se už dlouho. Vždy je skvělé hrát s někým, kdo tvrdě a poctivě maká na sto procent. Petr je výborný hráč a já si hraní s ním užívám." Na předloňský pobyt v Praze má prý spoustu dobrých vzpomínek. "Vše se odehrávalo v příjemné kamarádské atmosféře a i zdejší hala je moc pěkná," ocenil Korpikoski. Cestu do Evropy uvítal i z osobních důvodů. "Byl jsem za to rád i proto, že mohla z Finska opět přijet rodina a mají možnost se podívat na zápasy," řekl.

Česko - Finsko (Vokoun, Mojžíš, Korpikoski).

Tentokrát prý nebudou v hledišti při zápasech jen rodiče, ale také prarodiče. "Hlavně pro prarodiče, pro něž by byla cesta do zámoří už moc dlouhá, je to skvělá příležitost vidět mě poprvé hrát zápas NHL. Dorazit do Prahy je přece jen snazší," uvedl Korpikoski. Se sháněním lístků problém neměl, stačilo mu jich pět. "To Martin Hanzal nebo Petr Průcha, kterým přijede spousta známých a kamarádů, na tom byli mnohem hůř," řekl s úsměvem Korpikoski.

Prahu si oblíbil. "Je to opravdu velmi překrásné město. Je tu spousta starých staveb a musím říct, že se mi moc líbí. Je fajn být na chvilku zase tady v Evropě a mít tu i svoji rodinu," pochvaloval si Korpikoski, jenž se na známá místa opět podíval. "Prošli jsme město, viděli Václavské náměstí, dobře pojedli, prostě takové běžné věci," řekl.

Coyotes se po dlouhé době dostali do play off
Minulá sezona Coyotes vyšla. Poprvé od ročníku 2001/02 se dostali do play off a navíc poprvé v historii pokořili metu 100 bodů (107).

"Spoustu týmů jsme překvapili. Tentokrát to bude těžší, budou si na nás dávat o něco větší pozor, ale chceme to minimálně zopakovat. Jako tým si věříme a jsme dobře připravení, tak by to mohlo být ještě lepší," věří Korpikoski.

V play off Phoenix vypadl již v prvním kole s Detroitem po výsledku 3:4 na zápasy. "Nyní tam chceme pravidelně a pokusit se ve vyřazovacích bojích uspět," uvedl Korpikoski.

Autoři: ,

Získejte spousty produktů ZDARMA, sledujte instagram @emimino.cz
Získejte spousty produktů ZDARMA, sledujte instagram @emimino.cz

Pravidelné soutěže najdete také na našich sociálních sítích, především instagramu a facebooku.