Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Chicago se San José si zastříleli

10:13
NEW YORK - Jedenáctigólovou přestřelku viděli v nedělním utkání hokejové NHL fanoušci v Chicagu, které podlehlo vedoucímu týmu celé ligy San Jose 5:6 a poprvé v sezoně prohrálo na domácím ledě. Kanonádu odstartoval český útočník ve službách Sharks Milan Michálek, jenž už po 42 sekundách hry otevřel skóre zápasu.

Radující se Milan Michálek ze San José. foto: ČTK

Hokejisté Montrealu zvítězili na ledě St. Louis 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů.

Gólem k tomu přispěl i český útočník Robert Lang, jenž čtyři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnávací brankou na 2:2 zařídil prodloužení. V penaltovém rozstřelu pak jako jediný ze střelců uspěl Alexej Kovaljov.

DNEŠNÍ ZÁPASY:
Carolina - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 35. Brookbank, 36. Brind'Amour, rozhodující nájezd T. Ruutu - 12. St. Louis (Vrbata), 25. Lecavalier. Střely na branku: 30:28. Diváci: 13.781.

St. Louis - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. a 44. Regier - 39. A. Kosticyn, 56. Lang, rozhodující nájezd Kovaljov. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19.150.

Anaheim - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 32. Perry, 56. Hedican. Střely na branku: 26:29. Diváci: 17.174.

Chicago - San Jose 5:6 (2:2, 3:2, 0:2)
Branky: 9. a 31. Versteeg, 18. Campbell (Havlát), 38. Barker, 38. Kane - 26. a 42. Boyle, 1. M. Michálek, 10. J. Thornton, 30. Roenick, 56. Setoguchi. Střely na branku: 33:31. Diváci: 21.181.

Philadelphia - Atlanta 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 1. Gagne, 20. Knuble, 32. Timonen, 54. Lupul - 26. Christensen, 41. Little, 53. Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.437.