Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Crosby je zklamaný z vývoje v NHL, zvažuje přesun do Evropy

Sport

  12:38
TORONTO - Hokejista Sidney Crosby je zklamaný z vývoje jednání v zámořské NHL mezi hráčskou asociací NHLPA a majiteli klubů. Ačkoliv se zdálo, že zámoří zachvátila nová vlna naděje na rozjezd sezony po posledním návrhu ze strany majitelů, hráči ho opět odmítli a ani poslední rozhovory tak zatím nepřinesly náznak blížící se dohody. Kanadská hvězda se tak prý začne více zajímat o možnost působení v Evropě.

Sidney Crosby foto: ČTK

Opora Pittsurghu byla jedním z 18 hráčů, kteří se osobně zúčastnili posledního kola vyjednávání, byl tedy i svědkem toho, jak vedení ligy smetlo okamžitě ze stolu tři různé návrhy ze strany hráčských odborů.

Zatímco ještě před týdnem byla kanadská superhvězda naplněná optimismem, že dojde k dohodě, Toronto nyní opouštěla s nejistými pocity, zda se slavná soutěž v této sezoně vůbec rozjede.

Návrh od majitelů klubů, v němž se výnosy ligy měly dělit rovným dílem, přitom počítal se záchranou kompletní sezony a jejím startem 2. listopadu. "Nebyl to pro nás krok správným směrem. Pokud je to tedy to, co se snažíme udělat," připustil ve čtvrtek Crosby v rozhovoru pro server TSN.

Pětadvacetiletý forvard se obává, že liga není připravena jednat o skutečně spravedlivém návrhu kolektivní smlouvy pro obě dvě strany. "Je to docela zřejmé, když se podíváte na ty nabídky," myslí si Crosby. "Nevím, zda je jejich ochota vyjednávat skutečně obsažena v předložených nabídkách. Byly vcelku tvrdé a ve stylu 'buď to vezměte, nebo nechte být'," dodal Crosby s tím, že současný stav věcí není dobrý pro nikoho.

Crosby je natěšený

Samotný Crosby se nemůže dočkat, až opět naskočí do hry v soutěžních zápasech. I proto, že po dlouhém období, kdy ho pronásledovaly neustále se vracející problémy a následky otřesů mozku, je nyní zdravý. Pokud se mu podaří vyřešit obvyklou překážku v podobě pojistky, mohl by rozšířit řady hráčů, kteří hrají v Evropě.

"Už se o to zajímám o něco usilovněji," potvrdil Crosby. "Myslím, že to je něco, co by si měl zjistit každý. Snažíte se dopátrat a domyslet se toho, jak se věci mají a myslím, že teď to zrovna moc dobré není," uvedl k situaci v zámoří Crosby.

Kapitán Pittsburghu v červenci podepsal s Penguins novou dvanáctiletou smlouvu na 104,4 milionu dolarů. Kontrakt vstoupí v platnost od sezony 2013/14 a udělá z elitního centra nejlépe placeného hráče NHL. Již v tomto ročníku měl ale Crosby pobírat plat v celkové výši 8,7 milionu dolarů, tedy stejně, jako mu bude náležet ročně i v budoucnu.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Mohlo by vás zajímat