3. března 2010 9:42 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Crosbymu někdo ukradl vítěznou hokejku po finále s Amerikou přímo z ledu

Sidney Crosby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sidney Crosby. | foto: ČTK

TORONTO Národní hrdina Kanady Sidney Crosby přišel o rukavice a hokejku, kterou vstřelil rozhodující gól ve finále olympijského turnaje. Dvaadvacetiletý útočník věci odhodil bezprostředně poté, co v prodloužení rozhodl o výhře 3:2 nad USA, a ty teď nejsou k nalezení.

"Po oslavách na ledě byly věci posbírány a vráceny hráčům do tašek," řekl agentuře AP John Misley, viceprezident kanadského svazu. "Tehdy jsme si všimli, že Sidneyho hokejka a rukavice chybí," dodal s tím, že svaz už zahájil vyšetřování.

SLEDOVALI JSME VANCOUVER ON-LINE

"Zatím nevíme, jestli se zamíchaly mezi ostatní věci nebo je někdo vzal," uvedl Misley. "Dokud nezjistíme víc, nechtěl bych o tom spekulovat," dodal. Zmizení Crosbyho věcí udělalo čáru přes rozpočet hokejové Síni slávy, která chtěla hokejku hvězdy Pittsburghu vystavit.

Crosbymu se něco takového nestalo poprvé. Před pěti lety zmizel po vítězném finále mistrovství světa juniorů s Ruskem v Grand Forks jeho reprezentační dres. Trikot byl později objeven v poštovní schránce v Québeku.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.