Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Daroval Litvínovu nájezd a ten v čase 59:40 vyrovnal. Čtyři zápasy si kvůli tomu nezapíská

Sport

  12:00
LITVÍNOV/PRAHA - Svojí chybou výrazně ovlivnil zápas, čtyři následující duely hokejové extraligy tak bude odpočívat. Hlavní rozhodčí Štěpán Souček byl potrestán za chybně nařízené trestné střílení v závěru pátečního zápasu 22. kola mezi Litvínovem a Karlovými Vary.

Štěpán Souček sice gól neuznal správně, trestné střílení však nařídil chybně. foto: hc-kometa.cz/Ivo Dostál

Oceláři doma deklasovali Zlín 7:1. Mistr z Liberce podeváté v řadě vyhrál a je už třetí

Severočeši po Součkovu pochybení 20 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnali, v prodloužení poté obrat dokonali a vyhráli 2:1.

Souček nařídil trestné střílení v čase 59:40 za úmyslné posunutí branky. Dopustit se ho měl obránce Energie Martin Rýgl, který se v pádu snažil zabránit proniknutí puku před karlovarskou branku.

Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje ale dnes Součkovo rozhodnutí označila za chybné a vyhodnotila ho jako závažné pochybení.

Komise neshledala v Rýglově počínání přímý úmysl. „Hráč neučinil cílený aktivní pohyb, aby branku posunul,“ uvedl předseda komise Vladimír Šindler.

Karel Kubát překonává Davida Honzíka a v prodloužení střílí vítězný gól Litvínova.

„Trestné střílení bylo nařízeno chybně, podle čl. 130 Pravidel ledního hokeje se nařizuje tehdy, pokud hráč posune vlastní branku v posledních dvou minutách základní hrací doby nebo v prodloužení úmyslně,“ vysvětlil Šindler.

Litvínovu verdikt rozhodčího pomohl k vyrovnání. Útočník Robin Hanzl totiž trestné střílení bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1. V prodloužení poté v přesilovce Karel Kubát zajistil domácím výhru 2:1 a zisk dvou bodů.

Autor: