Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

David Krejčí řídil výhru Bostonu

7:56
PRAHA - Další skvělé představení má za sebou český útočník v barvách Bostonu David Krejčí. Dvěma asistencemi pomohl svému celku k výhře na ledě Toronta 4:3 a po zásluze se opět dostal mezi tři hvězdy zápasu. Dařilo se také Lukáši Krajíčkovi, který přispěl k výhře Tampy nad Buffalem 5:3 gólem a asistencí. Stejný bodový příspěvek zaznamel také Patrik Eliáš z New Jersey.

Krejčí (zcela vlevo) se tlačí do šance. foto: ČTK

Také v poslední várce zápasů před víkendovým NHL All Star Game se čeští hokejisté neztratili, spíše naopak. A české ofenzivní duo David Krejčí-Patrik Eliáš opět potvrdilo slova svých spoluhráčů i velké většiny odborníků: "V zápase hvězd NHL prostě tito dva chybět neměli!"

David Krejčí je druhý nejproduktivnějším hráčem nejlepšího týmu Východní konference Bostonu, který se navíc přetahuje o pozici nejlepšího týmu celé ligy. "Medvědům" se dnes v noci dvě třetiny nedařilo na ledě Toronta. Naštěstí ale mají ve svém kádru mladou českou hvězdu, který velel k obratu svých barev.

Krejčí vymyslel první dvě branky svého týmu, které padly jako přes kopírák. Útočník se 46 na zádech si pronajímá levé křídlo obranného pásma Toronta při přesilové hře svého týmu, přesným pasem po pár kličkách nachází na modré obránce, ten vypálí a puk končí síti. Český útočník si navíc vybudoval velký respekt, což dokládají právě přesilovky Bostonu. Krejčí dokáže vnést svoji rozvahou klid do rozehrávky, navíc díky skvělému kryti kotouče na něj obránci soupeřů nemají.

Dva kanadské body za gól a nahrávku si v domácí aréně připsal také Patrik Eliáš, který tak přispěl k výhře "Ďáblů" nad Montrealem 5:2. Rodák z Třebíče si svou celkově 34. asistenci do statistik připsal ve 12. minutě, kdy po jeho kolmém pasu otevřel skóre utkání Paul Martin, na něhož po návratu z trestné lavice zapomněli obránci Canadiens. Eliáš ho vyslal do sóla a americký zadák si při nájezdu počínal zkušeně, trefil se přesně mezi betony gólmana Careyho Price. Gólově se poté prosadil minutu před koncem při zoufalé power play soupeře.

Přesto ani vůdčí role v New Jersey a první desítka kanadského bodování NHL českému esu nestačí na dres Východu při NHL All Star Game. Pomohou nakonec oba Češi a další hvězdy, které na víkend hvězd nezavítají, ke změně pravidel pro hlasování hráčů do prestižního duelu. V současnosti totiž hlasování závisí především na šikovnosti a vynalézavosti jednotlivých fanoušků. A to není správné!

DNEŠNÍ ZÁPASY:
Calgary - Columbus 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 38. a 53. Cammalleri, 10. Iginla, 39. Moss, rozh. nájezd Bertuzzi - 3. a 10. Umberger, 38. Voráček, 43. Nash (Hejda). Střely na branku: 31:33. Diváci: 19.289.

Chicago - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Woywitka, 48. Tkachuk. Střely na branku: 21:29. Diváci: 22.299.

Colorado - Los Angeles 5:6 (1:1, 2:5, 2:0)
Branky: 8. Svatoš, 34. Hensick, 40. Stewart, 46. Willsie, 48. McLeod - 22. a 35. Frolov, 3. Calder, 22. Johnson, 26. Stoll, 35. Brown. Střely na branku: 41:28. Diváci: 13.289.

Florida - Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 13. Skrastins (Kreps) - 40., 44. a 60. Ribeiro, 33. Modano. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 28:25. Diváci: 11.200.

New Jersey - Montreal 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 12. Martin (Eliáš), 27. Zajac, 39. Oduya, 43. Parise, 60. Eliáš - 34. Gorges, 48. D'Agostini. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.235.

NY Islanders - Anaheim 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Okposo, 15. McLean - 37. Ryan. Střely na branku: 14:40. Diváci: 11.853.

Philadelphia - Atlanta 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky: 53. a 60. Knuble, 10. Hartnell, 18. Powe, 22. Jones - 45. Perrin, 50. Kovalčuk, 51. Thorburn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 19.766.

Tampa Bay - Buffalo 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)
Branky: 5. Eminger, 6. Downie, 22. Krajíček (Prospal), 34. Halpern, 60. Murphy - 21. a 37. Roy, 25. Kotalík. Střely na branku: 26:34. Diváci: 15.611.

Toronto - Boston 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 14. Blake, 25. Stempniak, 35. May - 16. Wheeler (Krejčí), 43. Wideman (Krejčí), 55. Chára, rozh. nájezd Ryder. Střely na branku: 34:30.