Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Do Hradce by mohl přijet Jágr, Východočeši mají namířeno do KHL

Sport

  11:42
HRADEC KRÁLOVÉ - Kontinentální hokejová liga by se mohla hrát v Hradci Králové. Zástupci soutěže projevili zájem vybudovat na východě Čech klub, který by byl v budoucnosti součástí nejkvalitnější ligy v Evropě. O svém záměru již jednali s představiteli města. Informoval o tom dnešní Deník.

Jágr v dresu Omsku. foto: http://hawk.ru/

"Máte unikátní možnost začlenit se mezi celosvětově známá města. Znamenalo by to navíc příliv značných investic do ubytovacích zařízení a dalších oblastí. Naším záměrem je také finančně podpořit váš ligový klub, s kterým budeme spolupracovat," citoval list z dopisu Sergeje Zajeva a bývalého vynikajícího útočníka Otakara Janeckého.

Podle náměstka primátora Martina Soukupa by se v Hradci Králové mohla KHL hrát již v příští sezoně. "Pro Hradec se (zástupci KHL) rozhodli kvůli umístění na dálniční síti nedaleko od Prahy a také kvůli zrekonstruovanému stadionu, který jim vyhovuje," uvedl Soukup. Podle něj by se na hradeckém stadionu musely pouze vybudovat nové šatny, což je stejně v plánu.

Nový klub, který by měl nést název Hradecký lev, by se o hokejovou arénu dělil s prvoligovým HC VCES. Zřízení klubu ani jeho provoz by neměly mít dopad na rozpočet města. "Organizátoři naopak chtějí HC VCES finančně podporovat a nabízejí zajímavé uplatnění v KHL i nejlepším odchovancům našeho hokeje. Nezanedbatelná je i možnost propagovat účastí v soutěži Hradec Králové prakticky po celém světě," řekl dnes novinářům hradecký primátor Otakar Divíšek.

Divíšek v pátek odletí společně se zástupci hradeckého hokejového klubu do Moskvy jednat s předsednictvem KHL o konkrétních podmínkách spolupráce. "Celé je to na začátku, představitelé KHL s námi jednali dvakrát," řekl primátor.

V minulosti se ve spojitosti s českým týmem v KHL mluvilo o extraligových Karlových Varech. Zástupci západočeského klubu však v březnu celý projekt zastavili s tím, že se k němu v budoucnosti již vracet nebudou.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...