Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Doležal nahání Nedvěda. Nejprve kolenem, nyní mu roztrhl tvář holí

Sport

  12:00
PRAHA - Parťáci na posezení u kafe z nich asi nebudou. Pětadvacetiletý slávista Jiří Doležal už podruhé v série s Libercem zranil hvězdu soupeře - letos čtyřicetiletého veterána Petra Nedvěda. Zatímco v prvním případě volal Liberec po disciplinárním trestu a viděl v zákroku Doležala úmysl, tentokrát se jednalo o "tradiční hokejové" zranění.

Slavia - Liberec (zraněný Nedvěd). foto: ČTK

Když se v 7. minutě čtvrtečního duelu mezi Slavií a Libercem (4:3) chytil Petr Nedvěd před brankou Slavie za tvář a po chvíli se mu z ní začala řinout krev, jen to v hledišti zahučelo. "Zase si ho našel," řekli s nadsázkou komentátoři České televize. Proč ta reakce? Nedvěda totiž zasáhl vysokou holí v obličeji Jiří Doležal.

DÁLE ČTĚTE

Ano, ten samý Doležal, který sundal kapitána "Tygrů" ve druhém duelu, podle Libereckých úmyslně. Hokejová disciplinárka ale slávistického útočníka dodatečně nepotrestala. A trestu se nedočká ani tentokrát. Jednalo se totiž o tak trochu "tradiční" hokejový prohřešek. Doležal se snažil Nedvědovi nadzvednout hůl, tu ale minul a čepel jeho hokejky trefila vůdce soupeře do tváře.

Stejný názor měl po zápase i Nedvěd. "To se stává. Byla jen shoda náhod, že to byl zrovna on," bral to tentokrát s úsměvem zkušený hráč otřískaný léty v NHL, zatímco v neděli pořádně zuřil a zadělal si na pokutu 10 tisíc korun tím, že hodil na střídačku sešívaných láhev s pitím. Čtvrteční zápas pak dohrál Nedvěd se slušivou náplastí pod pravým okem.

"Určitě nešlo o úmysl, já jsem mu tam chtěl jen nadzvednout hokejku, ale místo toho jsem ho zasáhl někam do brady," souhlasil i hříšník Doležal. "Určitě ho nenaháním, byla shoda okolností, že to byl zase Petr," usmál se nakonec i pětadvacetiletý autor jednoho gólu z letošního play off. Také díky jeho příspěvku vede Slavie 3:1 na zápasy a v sobotu může v Liberci celou sérii ukončit. Stihne ještě něco "provést" Nedvědovi?