Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Dominátorovi premiéra nevyšla, prohrál se Zlínem 1:2 na nájezdy

20:54
PARDUBICE/PRAHA - FOTOGALERIE Hokejový brankář Dominik Hašek prohrál svůj první zápas v dresu Pardubic po návratu do extraligy. Východočeši v prvním kole nestačili na Zlín, jemuž podlehli 1:2 po samostatných nájezdech. Domácím zajistil vedení další navrátilec Petr Sýkora, ve druhé třetině vyrovnal Michal Důras, jenž byl poté i autorem rozhodujícího nájezdu.

Dominik Hašek po první inkasované brance. foto: ČTK

Hašek při svém ostře sledovaném návratu mohl dlouho sledovat aktivitu spoluhráčů, Pardubice totiž začaly duel náporem. První nebezpečnou šanci si však vypracoval až v šesté minutě Rákos, zlínský brankář Sedláček byl připraven. Jeho slavnější kolega si první ostrý zákrok připsal až v 9. minutě, kdy jej prověřil Záhorovský.

Vzápětí však udeřilo na druhé straně. Navrátilec ze švýcarského Davosu Sýkora vystřelil a obránce Míka nešťastně tečoval jeho pokus za záda bezmocného Sedláčka. Vyrovnat mohl Rachůnek, ale poté získali díky přesilovým hrám navrch domácí. Ke druhému gólu jim však nepomohla ani 56 vteřin trvající převaha dvou hráčů v poli. Starý, Sýkora ani Špirko Sedláčka nepřekonali.

Početní výhody na přelomu první a druhé třetiny pomohly do příležitostí i Zlínu. Při Zohornově vyloučení byl blízko vyrovnání Leška, Hašek však byl připraven. Ve 28. minutě ale už kapituloval. Po Kollárově přihrávce jej překonal v pádu Důras. Po vyrovnání hra negradovala, ale upadala. Nečekaně nevyprodaná ČEZ Arena příliš pohledných akcí neviděla, diváci zpozorněli jen ve 39. minutě při Vlachově šanci.

Třetí dějství bylo mnohem dramatičtější. Hned na jeho začátku zahrozil Rachůnek, po následném Divíškově vyloučení Kollár. Ani domácí nezůstávali pozadu a posunout Východočechy do vedení mohli Divíšek nebo Klejna. Nejblíže byl ale ke druhé brance ve 47. minutě Kubiš, jehož dorážka skončila na horní tyčce Haškovy branky.

Přestože oba celky ve své útočné aktivitě nepolevovaly, další gól už v normální hrací době nepadl. V nastavené pětiminutovce se neujala Špirkova střela ani drzý pokus Kubiše, ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. V těch byly úspěšnější hosté. Haška překonali Důras i Hamrlík, Starý a Špirko proti Sedláčkovi neuspěli.

ÚVODNÍ EXTRALIGOVÉ KOLO

HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Čurilla (Bílek, Frolík), 34. Bělohlav (Čurilla, Bílek), 56. Tenkrát (Majeský, Kalla) - 5. Melenovský (Kristek, Dobroň), 6. Dej (Zaťovič), 12. Pech (Haščák, Pletka), 52. Skladaný (Melenovský, Dobroň), 59. Němec (Mucha). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3231.

HC Mountfield České Budějovice - HC Benzina Litvínov 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kůrka, 16. Gulaš z trestného střílení, 26. L. Květoň (Hřebejk), 38. Snopek (Melichar, Kůrka) - 43. Kubinčák (V. Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:7, navíc Kotrla - Jánský oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4561. BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Branky a nahrávky: 9. Nouza (T. Sýkora, Duben), 28. T. Sýkora (Nouza) - 5. Bartovič. Rozhodčí: Hodek, Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:11, navíc Nedvěd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3850.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Burger (Hubáček, Varaďa), rozhodující sam. nájezd Burger - 45. Netík (Ton). Rozhodčí: Hradil, Husička - Čech, Poruba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 5052.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Dopita (Erat, Selingr) - 22. Kovář (Benda), 25. Hvila (Tvrdík). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 7200.

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Divíšek, Čáslava) - 28. Důras (Kollár, Záhorovský), rozhodující sam. nájezd Důras. Rozhodčí: Pešina, Jebavý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 8340.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Červenka (Vašíček), 35. D. Hruška (Beránek), 46. Tomica (Roth), 58. Branda (Červenka) - 7. Balej (Zíb), 13. M. Růžička (Balej, Zíb), 28. Balej (Cartelli, Malec), 31. Zíb (Kohn, M. Růžička), 56. M. Růžička (Kohn, Balej). Rozhodčí: Turčan, Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:10, navíc Výtisk (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2896.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Nouza (T. Sýkora, Duben), 28. T. Sýkora (Nouza) - 5. Bartovič. Rozhodčí: Hodek, Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:11, navíc Nedvěd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3850.