15. dubna 2008 19:20 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Drama je vyprodané

Rozhodující souboj o hokejového mistra se uskuteční před vyprodanou halou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodující souboj o hokejového mistra se uskuteční před vyprodanou halou. | foto: ČTK

PRAHA Už po sedmé hodině ranní bylo vyprodáno sedmé utkání finále play off hokejové extraligy, které se uskuteční ve středu v pražské O2 Areně. Vstupenky na rozhodující souboj mezi hokejisty Slavie a Karlových Varů byly dnes uvolněny do předprodeje na terminálech Sazky v 1:15, o šest hodin později už nezbyla ani jedna.

Ostře sledovaný zápas tak bude opět atakovat rekord soutěže, který má po sobotním pražském duelu těchto soupeřů hodnotu 16.617 diváků. Zda se jej podaří překonat, však bude záležet na tom, kolik se prodá VIP vstupenek na klubová sedadla a do skyboxů, kterých je v součtu 2300.


Již nyní je jisté, že ani sedmé finále nevyrovná absolutní hokejový rekord v libeňské aréně, jenž činí 17.360 diváků. Tolik fanoušků sledovalo zápasy české reprezentace na mistrovství světa v roce 2004 a pak i finále šampionátu. Pro extraligové duely musí být kapacita snížena například o místa, které zabere automobil partnera soutěže. "Našim maximem je tak 16.700 lidí," řekl Kratochvíl.

ČTK