Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dres s číslem 19 visí u stropu arény. Je to tečka za kariérou, řekl Beránek

Sport

  22:34
PRAHA - Hokejová Slavia se v rámci derby se Spartou oficiálně rozloučila se svým bývalým útočníkem a dlouholetým kapitánem Josefem Beránkem. Jeho někdejší číslo 19 bylo při té příležitosti vyvěšeno ke stropu O2 areny.

Josef Beránek a Vladimír Růžička. foto: ČTK

"Atmosféra byla výborná, v hale bylo dost fanoušků. Nějakou chvíli jsem ve Slavii odehrál, takže to bylo moc příjemné," uvedl Beránek, která pomáhá jako asistent u extraligového týmu kouči Vladimíru Růžičkovi. "Ale že bych byl nějak dojatý, to zas tolik ne," řekl olympijský vítěz z Nagana, jenž ukončil kariéru v dubnu.

Žádné představy ohledně své rozlučky neměl. "Loni se tu loučil Michal Sup, před ním i Milan Antoš, je to víceméně podobné. Spíš si myslím, že je to taková tečka za celou kariérou." Fanoušci Slavie byli na plánovanou rozlučku náležitě připraveni a potěšili ho několika transparenty. "Jsem moc rád, že jsem se jim během těch let ve Slavii zapsal do paměti. Vyjádřili mi respekt, což je pochopitelně moc příjemné," uvedl Beránek.

Choreografie pro Josefa Beránka.

Co mu v tu chvíli blesklo hlavou? "Člověk najednou vidí tu hezkou atmosféru... Bylo fajn si v takových zápasech zahrát. Na jednu stranu je škoda, že už podobná utkání jako hráč nezažiji. Vždycky byl nejhezčí zážitek, když jsem mohl do takové atmosféry vyjet jako hráč," prohlásil.

Na žádný konkrétní okamžik v kariéře nemyslel. "Těch hezkých chvil bylo hned několik. Ale bral jsem to spíš jako ceremoniál, než abych přemýšlel, co jsem v kariéře všechno zažil. Vyloženě to beru jako tečku za tím vším," řekl Beránek.

Cíle jako trenér mám postupné, říká Beránek
Z dlouholetého kapitána je nastupující trenér. "Cíle mám postupné. Musím se jako trenér trochu zorientovat. Nějaké cíle ale samozřejmě mám, byla by blbost, abych začal něco dělat a neměl žádné," uvedl Beránek.

Dlouho působí ve Slavii, ale nevyloučil, že jako trenér by jednou mohl najít uplatnění i jinde. "Trénování je něco trochu jiného, takže se může stát cokoli. Ale život na Slavii byl pro mě samozřejmě super a já věřím, že to tak zůstane co nejdéle," řekl.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...