Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Erat: Nejsme mužstvem bez hvězd

Sport

  18:00
NASHVILLE - Má za sebou devátou sezonu za tým Nashville Predators. A jako v těch předchozích opět patří mezi jeho hlavní opory. Přestože hokejista Martin Erat kvůli zranění odehrál jen 64 utkání v základní části NHL, získal 50 bodů, nejvíc z celého týmu. Teď ho ale čeká nová výzva – play off. V Anaheimu, kde Predátoři vyhráli jasně 4:1, ukázal, že nemusí být krátká.

Martin Erat přijímá gratulace. foto: Reuters

LN Nashville jako jediný z hostujících týmů dokázal první zápas vyhrát. Jak jste prožíval vstup do play off?
Před každým začátkem bojů o Stanley Cup panuje nervozita, ale tentokrát to spíše platilo o domácích, které puk opravdu moc neposlouchal. My jsme dobře bránili a z rychlých protiútoků jsme dávali góly. Pro mě osobně je to však již několikáté play off, takže jsem ten zápas ani nijak zvlášť významně neprožíval.

LN Hráči Anaheimu v posledním měsíci sezony prohrávali jen minimálně, co podle vás rozhodlo opřekvapivém vítězství Nashvillu?
Určitě náš brankář. Pekka Rinne chytal mnohem lépe než jejich gólman. My jsme navíc dali rychlý gól z přesilovky, což nás uklidnilo a možná rozhodlo zápas. Myslím, že jsme také lépe řešili naše šance, když už se naskytly. Dávali jsme si taky velký pozor, abychom nebyli zbytečně vylučovaní: Jejich přesilovky jsou totiž třetí nejlepší v lize. Hrají je skutečně výborně, ale my jsme je k ničemu nepustili a dostali jsme nakonec až gól v úplném závěru zápasu v oslabení třech proti pěti.

LN V druhé třetině jste soupeře jasně přehrávali a odskočili až na stav 3:0. Co se v tu chvíli hráčům honí hlavou? Nešetří se už tak trochu podvědomě na další zápas?
My už jsme zde jednou vedli 3:0 a Ducks to ještě do konce zápasu dotáhli. Proto jsme se nadále soustředili na náš herní plán a nenechali jsme se vyvést z konceptu.

LN V základní části jste byl nejproduktivnějším hráčem Predátorů. Jste tedy zatím s ročníkem spokojený?
Byl jsem chvíli zraněný, takže úplně spokojený být nemůžu. Ale na druhou stranu jsem rád, že se ukázalo, jak máme hodně kvalitní mužstvo, a kluci hráli dobře i beze mne.

Martin Erat střílí branku.

LN Přestože jste chyběl v 18 zápasech, nasbíral jste nejvíce bodů z celého týmu. Považujete se za hlavního lídra Predátorů?
Nepovažuji a nikdo ze mne tady rozhodně hvězdu nedělá... (smích) Právě to je jednou z předností našeho mužstva, že je tu řada výborných hokejistů, kteří jsou ochotni se obětovat pro mužstvo. Zápasy může rozhodovat každý den někdo jiný a to z nás dělá nebezpečný tým. Máme tři vyrovnané pětky, čímž se může pochlubit málokdo. I v Anaheimu bylo vidět, že každá z našich pětek může hrát proti nejlepším hráčům soupeře.

LN Nashville se opět nenápadně dostal do play off, přitom jste mužstvo bez hvězd. Čemu to přičítáte?
Nejsme tým bez hvězd, brankář Pekka Rinne či obránci Shea Weber a Ryan Suter jsou určitě výraznými osobnostmi. Jen se o nás méně píše než například o Ovečkinovi. Jsme tým z malého města a podle toho vypadá i zájem novinářů. Ale to nás nijak nemrzí. Náš kouč, který je v týmu dlouhá léta, vytvořil dobrý obranný systém, do něhož výborně zapadli i nově příchozí hráči, kteří tým posílili před touto sezonou.

LN Jak daleko může podle vás Nashville v play off dojít?
Samozřejmě že si věříme, že se dostaneme hodně daleko. Kdybychom si nevěřili, tak ani nemá cenu, abychom hráli. Teď se však musíme soustředit jen na páteční zápas. Vždyť zatím jen vedeme 1:0 a ještě jsme vůbec nic zásadního nedokázali.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!