Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Sport

Pro Chytila z New York Rangers sezona skončila, nezotavil se po zranění

Filip Chytil foto: Brad Penner-USA TODAY SportsReuters

Český hokejista Filip Chytil už do této sezony NHL nezasáhne. Podle zástupců New York Rangers se nezotavil po zranění, problém ale blíže neupřesnili. Čtyřiadvacetiletý útočník nehrál od listopadu, kdy nejspíš utrpěl otřes mozku. Tento týden se sice vrátil k tréninku s týmem, páteční rozbruslení ale opustil předčasně a z ledu mu museli pomoci spoluhráči. Nebude tak startovat ani na domácím květnovém mistrovství světa.
  0:31

„Nejvyšší prioritou naší organizace je Filipovo zdraví a budeme ho v jeho zotavování dál naplno podporovat, aby se mohl pokusit vrátit v sezoně 2024/25,“ uvedli Rangers v oficiálním prohlášení, v němž problémy českého hokejisty popsali stále jen jako zranění v horní části těla.

„Byly to nejtěžší tři měsíce mého života a nebylo to snadné pro mou rodinu, moje nejbližší a samozřejmě ani pro celou organizaci NY Rangers. Musíme ale v těchto těžkých chvílích zůstat pozitivní a myslet na to, co je před námi,“ napsal Chytil na instagramu. „Vrátím se silnější,“ vzkázal.

Filip Chytil z New York Rangers za bránou Nashville Predators

Chytil se zranil začátkem listopadu v zápasu proti Carolině, z něhož odstoupil po srážce se soupeřem. Ačkoliv nebyl jeho zdravotní problém upřesněn, podle zámořských médií utrpěl s velkou pravděpodobností další otřes mozku, přestože při kontaktu jeho hlava zasažena nebyla.

Po několika týdnech rehabilitace se vrátil k individuálnímu tréninku a koncem prosince odcestoval do Česka. Tento týden se vrátil do New Yorku, zapojení zpět do přípravy s týmem ale nevyšlo.

Podle zámořských médií utrpěl účastník loňského mistrovství světa čtvrtý otřes mozku během šestileté kariéry v NHL, kterou mu různé zdravotní problémy přerušily už desetkrát.

Chytila si Rangers vybrali v roce 2017 v prvním kole draftu. V NHL nastoupil k 337 zápasům, v nichž vstřelil 64 gólů a připsal si 80 asistencí. Loni v březnu uzavřel s Rangers čtyřletou smlouvu na 17,75 milionu dolarů. V této sezoně nasbíral za deset startů šest asistencí.

Autoři: ,

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...