5. května 2008 15:31 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Finále konferencí NHL začínají ve čtvrtek

Dallas začne konferenční finále v Detroitu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dallas začne konferenční finále v Detroitu. | foto: AFP

NEW YORK Ve čtvrtek 8. května bude v zámoří odstartována další fáze Stanleyova poháru. Jako první začnou semifinálovou část bojů o slavnou trofej hokejisté Detroitu a Dallasu, kteří se na ledě Rudých křídel utkají ve finále Západní konference. O den později bude zahájena druhá série, ve které se utkají hráči Pittsburghu a Philadelphie o pohár pro nejlepší celek Východní konference.


Složení finálové dvojice Stanleyova poháru tak bude známo nejpozději 22. května, kdy je na programu případný sedmý zápas mezi Pittsburghem a Philadelphií. Druhá série skončí nejpozději o den dříve.


Již nyní je jisté, že ve finále bude mít své zastoupení i český hokej. V
kádru týmů, které ještě zůstaly ve hře, je pět hráčů pocházejících z Česka. V Detroitu působí brankář Dominik Hašek, momentálně dvojka týmu, a útočník Jiří Hudler. Za Philadelphii hrají obránce Jaroslav Modrý s útočníkem Václavem Prospalem, dres Pittsburghu obléká útočník Petr Sýkora. Pouze v Dallasu žádný zástupce české hokejové školy není.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.