Finové zdolali na MS dvacítek Švýcary a i podruhé uspěli, ti po páteční porážce se Slovenskem opět nebodovali

Finská dvacítka se raduje z branky do sítě Švýcarska. foto: ČTK

Edmonton - Hokejisté Finska zdolali ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu Švýcarsko 4:1 a mají po dvou zápasech ve skupině A plný počet bodů. Švýcaři naopak na první zisk čekají.
  22:38

Finové, kteří na úvod v pátek vyhráli nad Německem 5:3, vstoupili do utkání hůř. Ve čtvrté minutě totiž v přesilové hře získal Švýcarsku vedení Attilio Biasca. Za 36 sekund vyrovnal Anton Lundell, který po akci Kaspera Simontaivala zblízka zamířil do odkryté branky.

Ve 25. minutě otočil stav v početní výhodě Juuso Pärssinen. Ve třetí třetině Finové pojistili výhru v dalších dvou přesilovkách. V 51. minutě usměrnil do branky přihrávku Brada Lamberta Aku Räty a v čase 56:49 dovršil výsledek Kasper Simontaival. Švýcaři po páteční porážce se Slovenskem 0:1 opět vyšli naprázdno.