Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik: Jágr podává výkony, jako by byl o deset let mladší

Sport

  9:58
PRAHA - Ve středu zveřejnil nominaci na listopadovou Karjalu ve Finsku, jenže i Alois Hadamczik vnímá, že je to jen "zkušební" turnaj před Soči. A tak sleduje především dění v NHL, ze které se rekrutuje hlavní část olympijského mužstva. "Kdybych měl nominaci dělat dneska, mám jasno o 50 procentech sestavy," říká hokejový kouč.

Jágr se spoluhráči slaví střelenou branku. foto: ČTK/AP

V NHL vás těší kdo?
Klobouk dolů před Jardou Jágrem. New Jersey nemohli dlouho vyhrát, měli by tam mít hlavní roli jiní, ale oni čekají na Jágra, až dá gól nebo nahraje. Mám radost, že změnil klub a podává výkony, jak kdyby měl o deset let méně. Navíc s Patrikem Eliášem, který se dostává z nemoci, hrají první útok.

Budou spolu hrát i v Soči?
To bychom předbíhali. Kdyby hráli mimořádně dobře, tak bych respektoval jejich názor. Pokud to nebude až tak velkolepé, jsem přesvědčený, že k Jardovi patří Plekanec.

Co další pozitiva?
Velkým překvapením jsou mladí hráči Tampy Gudas, Šustr a Palát. A pak samozřejmě Tomáš Hertl, který jenom potvrdil, že jeho výkonnost na mistrovství světa byla taky kvalitní, jen tomu chyběly góly.

Jágrův 119. vítězný gól. Vstřelil ho proti Tampě

Budete v případě mladých hráčů jako je Gudas či Palát v nominaci riskovat?
Riskovat nechci. Musím být přesvědčený, že ten hráč, který ještě v reprezentaci nebyl, má takovou výkonnost, aby byl přínosem. Musím ho vidět hrát, musí mít dobrý pohyb, být agresivní, nedělat fauly a být akceptovatelný pro partu. Chci hráče vidět, mluvit s ním a říct mu jeho roli.

Jak hodnotíte brankáře Pavelce a Neuvirtha?
U Neuvitrha je těžké něco hodnotit, protože nechytá pravidelně, což narušuje jeho psychiku. Není spokojený, protože i když zachytá dobře, hned ho vyndají. Pavelec dostává důvěru, jeho výkony jsou dobré. A i když dostane někdy dost gólů, tak je to o stylu hry týmu.

Takže byste teď vzal Pavelce jako jedničku a dva gólmany z Evropy?
Ano. Protože ti v Evropě (Štěpánek, Kovář, Salák) chytají, dělají první gólmany, což je jejich výhoda.

Obranu bude zřejmě složitější poskládat než útok, že?
Ano. V obraně jsem rád, že hraje Radek Martínek, což je pro mě charakterní kluk. Je to pravák s výbornou střelou. Trošku mě zaráží, že málo hraje Rozsíval. Konzultoval jsem to s Frantou Musilem (asistent) a ten zjišťoval, že prý ho šetří na play-off. To je trošku divné šetřit hráče na květen. I tak je to jeden z kandidátů na olympiádu. A pak je tu Hejda. Teď má asi nejlepší sezonu za poslední léta. Neuspokojila mě jeho výkonnost na mistrovství, ale teď když tolik hraje, tak se tím zabývám. Určitě nemá dveře zavřené.

Co útočník Jiří Hudler?
Když hrál v Detroitu, tak to pro něj bylo jednodušší. Teď je v Calgary, kde musí pomáhat on a zatím předvádí hodně dobré výkony. Formou si říká o to, aby v té nominaci byl.

Naopak se gólově trápí Voráček a Tlustý.
Čekal jsem od nich víc, ale ta sezona je v plném proudu a hodnocení si nechám na konec prosince, až budu dělat nominaci. Olympiáda bude soubojem nejlepších hráčů na světě, i proto vyzývám hráče z ruské ligy či evropských soutěží, aby se vydali teď ve Finsku na maximum. Soči bude ještě o stupeň výš než mistrovství. Musí tam být silný tým plný bojovníků. Nemůžeme tam posbírat jenom hráče, co by to chtěli hrát rukama.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat