Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hašek je doma

Sport

  12:37
PRAHA - Pro hokejového brankáře Dominika Haška dnes definitivně začal nový život. Třiačtyřicetiletý hrdina olympijských her v Naganu, který v uplynulé sezoně podruhé v kariéře vyhrál s Detroitem Stanleyův pohár v kanadsko-americké NHL, před necelým měsícem definitivně ukončil hráčskou kariéru a dnes se oficiálně ujal vedení ve své firmě v Praze.

Dominik Hašek na tiskové konferenci po svém příletu do ČR. foto: ČTK

Ještě předtím ale absolvoval s největší pravděpodobností svou poslední tiskovou konferenci, na které vystupoval jako sportovec. "Poslední dny byly poněkud hektické. Nejprve jsme v Detroitu oslavovali vítězství ve Stanley Cupu, pak jsme s rodinou na týden nebo dva vyrazili na dovolenou a pak přišlo balení, které už je napořád," řekl Hašek, který do Prahy přiletěl v sobotu. Už v letadle si prý ale plánoval, co jej všechno dnes ve firmě Dominator čeká.

Skutečnosti, že se rozhodl definitivně ukončit úspěšnou kariéru, zatím ani na chvilku nelitoval. "Byli jsme na tom s manželkou domluveni již delší dobu, proto jsem ani nečekal déle a nechtěl to protahovat. Zavolal jsem generálnímu manažerovi Detroitu, svému agentovi a vše jsme zveřejnili," vysvětlil Hašek, jenž svůj záměr oznámil pět dní po posledním finálovém duelu.

Přestože slavný odchovanec pardubického hokeje má za sebou úspěšnou kariéru, oficiální rozlučku neplánuje. "Už když jsem se loučil poprvé, tak jsem nic podobného nechtěl. A dnes je to stejné. V žádném případě o něčem podobném neuvažuji," řekl jasně. Není ani moc pravděpodobné, že by se v brankářské výzbroji objevil na některé exhibici. "Nechci to úplně vyloučit, ale radši bych se už do výzbroje neoblékal. Sice jsem si ji celou nechal poslat domů a je teď někde na cestě, ale opravdu to nemám v plánu," uvedl. Hašek ani neplánuje, že by v Česku aktivně působil v hokejovém prostředí.

"Chci se věnovat obchodu. S hokejem jsem se rozloučil. Když někdo přijde, abych mu s něčím poradil, tak to udělám. Jinak ale nic v plánu nemám. Posledních pět let mě ani nenapadlo, že bych se například věnoval trénování nebo působil v nějakém klubu," řekl Hašek.  

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!