Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena v obklopení mužů. S týmem NHL trénovala talentovaná hokejistka

Sport

  9:00
ANAHEIM/PRAHA - V šatně se posadila na místo, které bylo označeno její jmenovkou. Nazula brusle, oblékla výstroj a vydala se na ledovou plochu. Americká hokejistka Hilary Knightová podobné situace dobře zná, ale tentokrát bylo něco jinak: mezi mantinely totiž absolvovala tréninkovou dávku s mužským týmem Anaheim Ducks z NHL.

V kabině mezi spoluhráči. Zleva: Jakob Silfverberg, Hilary Knightová a Bryan Allen. foto: ČTK/AP

„Cítila jsem se znovu jako malé dítě. Hlavně jsem si opakovala: Tolik se neusmívej!“ řekla Knightová zámořským reportérům. „Ale vážně, byl to skvělý den. Děkuji celému týmu i lidem okolo, že mi pomohli zúčastnit se podobné příležitosti.“

Pětadvacetiletá útočnice se stala první hokejistkou z pole, která si zatrénovala s týmem NHL. Už v minulosti své dovednosti mezi muži pilovaly brankářky: třeba Manon Rheaumová chytala za Tampu Bay během přípravného zápasu v roce 1992 a Shannon Szabadosová zase v březnu letošního roku vklouzla na led s hráči Edmontonu Oilers.

Knightová je považována za jednu z nejlepších hráček světa. Dvojnásobná držitelka olympijského stříbra podpořila svým činem kampaň, která se snaží přivést mladé dívky ke sportu a klást důraz na zdravý životní styl. O den později pak vhodila úvodní vhazování duelu mezi Ducks a San Jose.

Usměvavá tmavovláska se s týmem Kačerů zúčastnila zhruba poloviny z devadesátiminutové dřiny. „Překvapuje mě, jak pracovala s kotoučem,“ chválil jí trenér Anaheimu Bruce Boudreau.

V bráně není žádné volné místo, divila se hokejistka

Knightová využila přítomnosti zkušených parťáků také pro zdokonalení vlastních schopností. Vždyť na ledové ploše stála po boku hráčů jednoho z favorizovaných týmů celé NHL.

„Pozorovala jsem Ryana Keslera při střelbě, Ryan Getzlaf mě poté učil pár věcí ohledně hokejky. Všichni byli přátelští a milí,“ zářila sympatická hokejistka, jíž zpod helmy vykukoval cop.

„Překvapili mě gólmani. Jsou hrozně velcí, v bráně není jediné volné místo,“ smála se vzápětí. A jak hodnotili výkon olympijské hrdinky její dočasní spoluhráči? „Je nejlepší na světě,“ řekl obránce Lovejoy. Knightová doplnila: „Snad ještě v budoucnu podobnou šanci dostanu.“

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat