Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Hokejová osmnáctka přehrála na Hlinka Gretzky Cupu i Německo

Český hokejista Jakub Fibingr (uprostřed) v souboji s Němci Eliasem Pulem (vlevo) a Maximilianem Oswaldem. foto: ČTK

Čeští hokejisté vyhráli na domácím turnaji Hlinka Gretzky Cup hráčů do 18 let i druhé utkání, po úvodní výhře nad týmem USA porazili dnes v duelu skupiny A v Břeclavi 6:2 Německo. Po odehrání dnešních zápasů zůstali vedle nich stoprocentní už jen Švýcaři, kteří vedou tabulku skupiny B v Trenčíně.
  22:43

Svěřenci kouče Davida Čermáka vyhráli stejně jako v pondělí s Američany díky jedinému gólu úvodní dějství, když velkou chybu soupeře potrestal Šimon Pohludka. Klíčový pro celý zápas byl pak nástup českého výběru do druhé třetiny. V rozmezí dvou minut a tří sekund navýšili náskok až na 4:0 Oskar Lisler, Ondřej Kos a Matěj Kubiesa.

Když se zápas lámal do druhé poloviny, vrátili soupeře do hry Simon Seidl a Nick Maul, hned vzápětí ale kontroval Matyáš Humeník a zvýšil na 5:2. Ve třetí dvacetiminutovce už vidělo takřka 2400 diváků jen jedinou branku, když v samém závěru završil triumf českých barev Adam Benák.

Ve středu zakončí čeští mladíci své vystoupení ve skupině duelem proti Švédsku (19:00), které dnes podlehlo USA 1:6. V trenčínské skupině Švýcaři zdolali Finy 3:1 a Kanaďané deklasovali domácí Slováky 14:4, když ve druhé i třetí třetině nasázeli soupeři shodně po šesti gólech.