Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Hodil plastovou láhví po rozhodčím. Trenér Liberce musí zaplatit mastnou pokutu

Sport

  15:00
PRAHA - Trenér hokejového Liberce Filip Pešán dostal od disciplinární komise extraligy pokutu 50 tisíc korun za to, že v nedělním zápase 52. kola ve Vítkovicích vhodil na ledovou plochu plastovou láhev a zasáhl jednoho z rozhodčích.

Filip Pešán musí zaplatit pokutu 50 tisíc korun. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Hotovo. V předkole play off se utkají Liberec se Spartou a Olomouc se Zlínem

Předseda komise Karel Holý neuznal argumentaci libereckého kouče, že hodil láhev neúmyslně, když gestikulací upozorňoval na to, že domácí mají příliš mnoho hráčů na ledě.

„Naopak (Holý) dospěl k závěru, že i když vhozenou lahví byl nejdříve zasažen kustod klubu Bílí Tygři Liberec, došlo rovněž k zásahu čárového rozhodčího Václava Hanzlíka, přičemž jednání trenéra vůči rozhodčímu bylo vědomé a cílené,“ uvedl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Od ředitele soutěže Josefa Řezníčka dostal podle očekávání pokutu ve výši 10 tisíc korun také vítkovický klub, který byl potrestán za slova asistenta trenéra Pavla Trnky na tiskové konferenci po pátečním utkání 51. kola v Litvínově. 

Chomutov vs. Liberec, semifinále extraligy: Vladimír Růžička a Filip Pešán.
Nejlepší trenér sezony Filip Pešán se sportovním redaktorem LN Jaroslavem...

Trnka kritizoval rozhodčí a dění na ledě označil za cirkus.

Na základě herního řádu soutěže jsou kluby povinny zajistit, aby v den utkání nikdo z hráčů, trenérů, členů realizačních týmů ani funkcionářů nehodnotil výkon rozhodčích.

Autor: